Kvalitní betonový plot

Kvalitní betonový plotKdo chce mít u svého domu opravdové soukromí a maximálně zabezpečit svůj pozemek, je pro něho ideální betonový plot. Není třeba se obávat obklopení zahrady nějakou nevzhlednou betonovou hradbou jak je nejčastěji známa u továrních areálů či dokonce věznic. Současné betonové ploty jsou vkusné díky různému vzorování, tvarování i výběru barevných odstínů.

Proč betonový plot

Vedle výhod v podobě bezpečí a klidného soukromí bez zvědavých pohledů sousedů či kolemjdoucích, je to zejména jednoduchost a rychlost výstavby betonového plotu. Nemusíte hloubit žádné základy, ani budovat podezdívku. Jedinou nutností je pevné zafixování sloupků, které se usadí v předem daných vzdálenostech podle délky panelů, čili desek. Sloupky mají drážky, do kterých se jednoduše zasouvají jednotlivé desky. V tom tkví i další výhoda, neboť v případě poškození některého panelu se tento jednoduše vysune a nahradí novým.

Další výhody betonových plotů

Pokud bydlíte v rušné ulici, nebo v blízkosti frekventované silnice nebo železniční tratě, oceníte betonový plot jako výbornou protihlukovou stěnu. Jednou z největších předností betonového plotu ovšem je bezúdržbovost. O betonový plot není třeba se vůbec starat, odpadá natírání a další ošetřování, které vyžadují ploty z pletiva, kovu či dřevěných latí. Navíc si můžete vybrat z různých variant. Elegantně působí například horní zaoblená deska, která dodá betonovému plotu originalitu.

Technické parametry

Desky mají výšku půl metru, což znamená, že na betonový plot o celkové výšce 2,5 metru potřebujete pět desek na jedno pole. Desky jsou vyrobeny výhradně z certifikovaného a mrazuvzdorného betonu. Jejich pevnost je zajištěna svařovanou výztuží z betonářské oceli, takže konstrukce je ve výsledku velice pružná při současné zachování maximální tvrdosti. Podle rozměrů pozemku se spočítáte potřebu sloupků, které jsou rovněž rohové i koncové.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*