Víte, jaké vás čekají revize u domu?

Víte, jaké vás čekají revize u domu?Revize, pojem, který je mnohým majitelům rodinných domů celkem neznámý. Přitom jejich význam není radno za žádných okolností podceňovat. Jedná se o povinné úkony, které musíte mít například v případě řešení pojistné události. Pokud chcete mít kompletní přehled o nejčastějších revizích na nemovitosti, začtěte se do níže uvedených řádků.

Vše začíná u komínu

Komín je v dnešní době nedílnou součástí mnohých objektů. Prvek sloužící jako odvod spalin je třeba kontrolovat s maximální pravidelností. Ať už jde o komín pevná, plynná nebo kapalná paliva. V závislosti na výkonu konkrétního spotřebiče je nutné provádět i pravidelné čištění. Revize je v podstatě vstupním dokumentem k tomu, abyste komín mohli využívat. Pak je zapotřebí provádět jeho kontrolu jednou ročně. Výsledkem takové činnosti je příslušný protokol.

Když jsme u těch zdrojů tepla, neopomínejte ani na kotle na tuhá paliva. V jejich případě hovoří zákon celkem jasně. Revize jednou za tři roky je naprostou nezbytností. Týká se to kotlů s příkonem 10 W až 300 W a krbových vložek s výměníkem s příkonem nad 10 W. Co se týče plynových kotlů, tam si kontrolu zajistěte jedno za jeden až dva roky, během níž by mělo proběhnout náležité čištění a seřízení průtoku plynu.

Ostatní důležité revize

Výše popisovanými revizemi to ovšem nekončí. Revize se může týkat například nových elektrických rozvodů v domě, u starších objektů jsou to mimořádné revize. S tím vším souvisí i revize hromosvodu. Do roku 2009 byla povinnost provádět ji jednou za pět let. Po roce 2009 se tato lhůta zkrátila na čtyři roky. Pakliže bydlíte v nemovitosti, v níž se nachází také výtah, čeká vás i revize výtahu jednou za tři roky. Inspekční prohlídky se provádí jednou za šest let.

Revize se týkají i pořádní techniky. U rodinných domů je to bezpochyby hasící přístroj. Ten nechte jednou za rok odborně zkontrolovat a jednou za pět let udělat tlakovou zkoušku.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*