Podoba domácí kanceláře

Podoba domácí kancelářeNachází se mezi námi tací, kteří ke své práci nepotřebují pronajatou kancelář, ale jsou schopni pracovat z pohodlí vlastního domova. Lidé, jimž možná velká spousta z vás závidí, není však k čemu. Práce doma je totiž psychicky daleko náročnější a je třeba patřičné disciplíny, aby člověk nepodlehl rodinnému prostředí a dokázal efektivně a dlouhodobě pracovat.

Přispívat by k tomu měla domácí kancelář, bez níž nemá cenu doma vynakládat jakoukoliv snahu pro realizaci pracovních úkonů. Soukromí prostor, jenž by měl podléhat alespoň minimálním požadavkům.

Soukromý koutek nebo vlastní pokoj?

domaci kancelarTi, jež disponují větším bytovým prostorem a mají volný pokoj navíc, můžou zajásat. Nelze dosáhnout pravděpodobně většího soukromí a klidu, nežli ve své odlehlé a uzavřené místnosti. Daleko hůře jsou na tom ti, jimž se této výsady nedostává.

I přesto lze vybudovat pracovní koutek, kde lze pohodlně tvořit. Vybrat byste měli nejklidnější místo v domě či bytě. To opticky oddělíte od zbytku domácnosti. Vytvoříte si pomyslné zákoutí, jež pozitivně působí na vaši mysl.

Jak má vypadat domácí kancelář?

Základem všeho je bezpochyby dostatečně veliký pracovní stůl. Ten byste měli pokud možno umístit do blízkosti okna, které vám zajistí přirozené denní osvětlení.  V opačném případě si pomožte umělým světlem.

Chybět by nemělo pohodlné kancelářské křeslo, v němž budete schopni trávit několik hodin v kuse, aniž byste pocítili jakoukoliv fyzickou únavu.

Opomínat byste však neměli ani na dostatek úložného prostoru kolem sebe. Vhodné je také minimalizovat jakékoliv rušivé elementy ve své blízkosti, navíc, když danou místnost sdílíte i s dalšími členy domácnosti.

Práce doma je z hlediska motivace poměrně náročná, nepodceňujte proto i ty nejmenší faktory, mezi něž patří vhodně vytvořený kancelářský koutek, kde naleznete dostatek klidu a zázemí.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Naypong)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*