Proč v létě místo hubnutí vždy přiberete?

Proč v létě místo hubnutí vždy přiberete?Léto je ideálním ročním obdobím k hubnutí. Vysoké venkovní teploty lákají k pobytu venku a zařazení většího množství pohybu. Chuť k jídlu rozhodně není taková jako v zimě. A navíc vše je prozářené, radostné, a proto se daří hubnout i těm, kteří po zbytek roku jídlem řeší pracovní a osobní splíny. Pokud se vám zdá, že v létě místo hubnutí vždy přibíráte, možná děláte některou dietních chyb. Co může být na vině?

Máte málo tekutin a zařazujete do nich alkohol

V horku potřebuje vaše tělo více tekutin, aby zůstalo hydratované. Ujistěte se, že vypijete alespoň 2 litry tekutin denně. Lidé s větší hmotností by měli vypít více. Velice častým blokátorem úspěšného hubnutí v létě může být také alkohol. Říkáte si, že jedna sklenka bílého nemůže uškodit? Může. Alkohol má v porovnání s jinými nápoji ohromné množství kalorií a u jedné sklenky málokdy zůstane. Větší množství alkoholu navíc může snadno vést k tomu, že budete jíst více, protože se budete cítit hladovější. Alkohol by z vašeho jídelníčku měl zmizet i v případě, že se pokoušíte o hubnutí v těhotenství.

Celý den svačíte

Když je venku horko, často máme chuť na něco studeného a sladkého. To může snadno vést k celodennímu mlsání nezdravých potravin, které sabotují naše plány na hubnutí. Zmrzlina a limonády se mohou zdát osvěžující, ale jsou plné cukru a kalorií. Místo toho volte zdravé svačiny, jako je ovoce a zelenina. Sáhnout můžete také po zdravých doplňcích stravy v podobě ovoce acai nebo prášku z guarany. Pokud se přistihnete, že svačíte častěji než obvykle, dbejte na to, abyste do svého dne zařadili také více fyzické aktivity.

Málo spíte

V létě je více společenských setkání a delší dny. To může vést k tomu, že spíte méně než obvykle, což má pak negativní dopad na vaši hmotnost. Když málo spíte, máte také méně energie na cvičení, což zvyšuje přírůstek hmotnosti. Takže i když vás může lákat zůstat venku déle, snažte se spát alespoň 7-8 hodin každou noc.

Nemáte dostatek pohybu

To, že je venku horko, neznamená, že byste měli polevit ve svém cvičení. Hýbejte se a pořádně se vypoťte, abyste udrželi kila navíc na uzdě. Udělejte si čas na to, abyste se každý den hýbali alespoň 30 minut.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*