Víte, jak se zbavit potkanů kolem domu?

Víte, jak se zbavit potkanů kolem domu?Potkani jsou velkou nepříjemností. Ten, kdo s nimi dlouhodobě bojuje v okolí nemovitostí nebo doma o tom jistě ví své. Tento hlodavec je nejenom přenašečem nejrůznějších nemocí, ale také velkým „devastátorem“. Během velice krátké doby dokáže natropit spoustu škod na majetku. Navíc se rozmnožuje bleskovým tempem. V tomto článku vám prozradíme pár tipů na to, jak se potkanů zbavit.

Pořiďte si past na potkany

Začít můžete tím, že si pořídíte past na potkany. Stejně, jako jsou pasti na myši a krysy, jsou také pasti na potkany. Ty jsou pochopitelně většího ražení, protože velcí potkani mohou dosahovat velikosti až třicet centimetrů. Nemusí to však být pouze pasti připomínající klasické pastičky na myši.

V oblibě jsou také klecové pasti, kam se vám chytne živý potkan. Určitou alternativou je také živolovná past, jejíž název je jasně vypovídající. Spolehnout se pochopitelně můžete i na důmyslnější řešení v podobě elektrických pastí. Ty jsou pochopitelně nákladnějším řešením.

S potkany můžete zkusit bojovat i tak, že se budete snažit odehnat od svého domu. K tomu naopak slouží nejrůznější plašiče. Jde o ultrazvukové odpuzovače. Pravdou však zůstává, že na některé z nich si potkani postupem času zvyknou.

Pokuste se potkany otrávit

Jestliže v domácnosti nebo v okolí domu nemáte žádná zvířata kromě potkanů, nemusíte se spoléhat pouze na pasti. V tomto případě je možné aplikovat i nejrůznější návnady, po nichž potkani zemřou. Jsou to otrávená zrna a speciální granule. Vhod ale přijdou pouze za předpokladu, že nehrozí otrávení vašich koček a psů kolem domu.

Jestliže jste zaznamenali výskyt potkanů v okolí svého domu, neotálejte s jejich vyhubením. Pořiďte dostatek pastí a nástrah ještě dříve, než dojde k jejich přemnožení. Sami se při boji s potkany přesvědčíte o tom, že jde o poměrně inteligentní zvířata, takže boj mnohdy nemusí být snadný.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*