Tašky na střechu z fotovoltaických panelů mohou vyrábět elektřinu

Tašky na střechu z fotovoltaických panelů mohou vyrábět elektřinuNa střechy pokryté solárními panely jsme si už zvykli. Nyní se ale na trhu objevily i speciální solární střešní tašky. Oproti klasickým solárním panelům přinášejí řadu benefitů, a dá se tak počítat s tím, že se brzy stanou žádanými především při stavbě nových ekologických domů. Jejich výrobcem je firma Tesla, která se nejrůznějším využitím solární energie zabývá již řadu let, ostatně první model solárních tašek představila firma již před čtyřmi lety.

Cenově přijatelné, účinné i estetické

Jedním z lákadel Tesla Solar Roof má být i jejich cena. Údajně by měly být levnější než většina dnešních klasických střešních krytin, alespoň to tvrdí generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk. Kromě ceny by dalšími výhodami nových solárních tašek měla být v porovnání s klasickými střešními taškami jejich větší odolnost, v porovnání s předchůdci v podobě solárních panelů pak především jejich větší užitná plocha a estetičnost. I když je vlastní účinnost těchto solárních tašek o něco nižší než u solárních panelů, větší užitná plocha nakonec vede k většímu zisku energie.

fotovoltaické panely

Domácnostem přinese energetickou soběstačnost

Firma Tesla se také zřejmě jejich uvedením na trh snaží nechat veřejnost zapomenout na problémy s vadnými konektory v některých svých solárních panelech, které byly v několika případech příčinou jejich samovznícení a s ním spojenými škodami a nebezpečím. Tento nový model solárních tašek by měl podle Tesly být schopný denně vyrobit přibližně čtyřicet kWh elektřiny, což je množství, které by mělo bez problémů stačit k pokrytí běžné spotřeby průměrné domácnosti. Výkon samozřejmě může být ovlivněn místními podmínkami a ročním období. Instalaci těchto solárních tašek by měla z počátku provádět výhradně forma Tesla a Elon Musk rovněž uvedl, že kompletace střechy by měla být velmi rychlá, přibližně pouhých osm hodin, v závislosti na velikosti a členění střechy. I to je ale velký posun vpřed, neboť dnes instalace klasických střešních tašek trvá většinou několik dní. Garantovaná funkčnost solárních tašek by pak měla být dvacet pět let.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*