Moderní panelákový byt

Moderní panelákový bytPanelové byty u nás rostly v minulosti jako houby po dešti. Nenajdeme téměř městečko, kde by alespoň jeden panelák nestál. Někdy dokonce najdeme panelové domy i na vesnicích. V době svého vzniku mělo panelové bydlení mnoho výhod. Výstavba panelového domu byla rychlá a levná, byť kvalita byla někdy diskutabilní.

Panelové domy však byly projektovány pro jinou dobu a s omezenou životností, proto dnes ne vždy postačují požadavkům moderního spotřebitele. Nespokojíte-li se s umakartovým jádrem a papírovými stěnami, je na čase šáhnout po rekonstrukci panelového jádra.

Proměna bytu

Rekonstrukce bytového jádra v podstatě spočívá v jeho odstranění.  Tedy alespoň v tom kosmetickém, aby nebylo na první pohled patrné. Umakart se nahradí přirozenějšími materiály a koupelna dostane modernější podobu. Po této kosmetické proměně tedy již byt nevypadá jako typicky panelákový. Ba se v některých případech může vyrovnat i moderním bytům od developerů.

Rekonstrukce bytu jako nutnost?

Panelové domy byly konstruované na určitou dobu životnosti. To samé platí i o jejich vybavení, které už tenkrát patřilo k nízkonákladovému. Čím dál tedy bude platit, že rekonstrukce bytu není luxus, ale nutnost.

Tržní hledisko

Do hry bude také čím dál více vstupovat i tržní hledisko. Byť je rekonstrukce bytového jádra jistou vstupní investicí, může výrazně zvýšit cenu bytu. Existuje předpoklad, že rozdíl mezi cenou rekonstruovaného a nerekonstruovaného bytu se bude stále výše zvyšovat. Dokonce se může stát nerekonstruovaný byt s umakartovým jádrem do budoucna velmi špatně prodejný.

Koho si na rekonstrukci najmout?

V Praze se na rekonstrukce bytových jader specializuje například firma Fix Servis. Jsou to profesionálové, kteří s tím mají zkušenosti a jsou schopni rekonstrukci efektivně naplánovat. Rekonstrukce panelákového bytu je v jejich podání rychlá, spolehlivá a relativně levná vůči dosaženému výsledku.

Bydlíte-li v paneláku a ještě nemáte zrekonstruovaný byt, není co odkládat. Vývoj trhu s bydlením ukazuje, že je rekonstrukce bytu dobrým rozhodnutím. Její provedení ale není úplně jednoduché, a proto kontaktuje ještě dnes specializovanou společnost, která vám s tím poradí.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*