Jak udržet fasádu v perfektní kondici?

Jak udržet fasádu v perfektní kondici?Fasáda chrání dům před vnějšími vlivy a zároveň mu propůjčuje pěkný vzhled. Postupem času na ní ulpívají nečistoty všeho druhu, což má negativní dopad na její funkci i estetiku. Chcete-li, aby opět vypadala jako nová, působila reprezentativně a zachovala si své původní vlastnosti, měli byste ji pravidelně čistit. Podle odborníků by periodicita neměla překročit interval osmi let a v případě zateplené fasády zhruba pěti let.

Bohužel, žádná fasáda nevydrží čistá navěky. Na povrchu se usazují anorganické nečistoty v podobě prachu, sazí, popela a často i množství mikroorganismů. Nejčastěji pak plísně, mechy, řasy a lišejníky. Zbavit se jich není snadné ani levné.

Je lepší fasádu čistit vlastními silami, nebo se obrátit na odborníky?

Jakkoliv se zdá, že čištění fasád není žádná věda, v praxi jde vždy o to, jak moc je povrch znečištěný. A zatímco někdy stačí vhodně zvolené čisticí prostředky a spousta trpělivosti, jindy je zapotřebí speciální technika (např. na bázi pískování). Nechcete-li odstraňováním nečistot ztrácet čas, obraťte se na někoho, kdo vám garantuje perfektní výsledek.

K renomovaným odborníkům patří společnost AXIOM REAL. Nabízí komplexní čistící servis, který zahrnuje čištění fasád i následnou aplikaci ochranných nátěrů. Pro techniky nepředstavuje problém ani graffiti a další nečistoty, kterých byste se svépomocí zbavili jen velmi těžko.

Čištění na zkoušku zdarma

V případě AXIOM REAL nekupujete „zajíce v pytli“. Chcete-li mít jistotu, že technici odvedou práci svědomitě a vaše fasáda bude opět jako nová, požádejte o vzorek čištění zdarma. Pro profesionály nepředstavuje problém žádný typ povrchu – poradí si s umělými i přírodními materiály a práci odvedou ve smluveném termínu.

Další informace o službách a reference včetně fotografií „před a po“ najdete na www.ars.cz.

 
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*