Byty a jejich provedení

Byty a jejich provedeníBytové jednotky patří v současné době k tíženým a ekonomicky dostupným zdrojům bydlení. Jde o typ nemovitosti, který se nachází společně s dalšími byty v jednom uceleném objektu, popřípadě v celém velkém komplexu.

Byt tvoří pouze část celkových prostor, od čehož se odvíjí také společné náklady na opravy interiérů, exteriérů nebo okolí bytových domů.

Pod slovním výrazem byt si lze představit hned několik typů nemovitostí. Ty se svým způsobem odlišují.

  • Loftový byt
  • Půdní byt
  • Mezonetový byt

Moderní a prostorné lofty

typy bytuLoftové bydlení si získává stále více příznivců. Co si však představit pod tímto pojmem? Je to velký prostor, v němž se může nacházet hned několik částí vaší domácnosti, od kuchyňské linky, přes ložnici až po obývací pokoj. Vzdušné působiště, které vzniká povětšinou v bývalých továrnách, kde jsou proto přichystány dispozice.

Loftové byty tak představují místnost s vysokými stropy, spoustou prosklených částí a téměř nulovým přepažením mezi jednotlivými částmi objektu. Bytové řešení vhodné především pro mladé lidi.

Půdní byty v podkroví

Tento model bydlení není třeba asi zdlouhavě představovat. Půdní byty se nachází v nejvyšších patrech budov. Kromě ojedinělého interiéru, v němž hrají hlavní roli trámy a šikmé stěny, je to také příjemný výhled po okolí.

Mezonetový byt v různých patrech

Narazíte-li v inzerátu na mezonet, představte si propojení bytových jednotek nikoliv na stejném patře, nýbrž nad sebou. I v této souvislosti mají mezonetové byty blízko k těm půdním, jelikož může dojít k propojení podkrovního prostoru s patrem níže.

Hlavním propojovacím článkem je povětšinou schodiště. Mezonet je obvykle navržen tak, že spodní část je vyčleněna k trávení společných chvil a přijímání návštěv, kdežto vrchní patro je uzpůsobeno k odpočívání. Klidová zóna, kde nejste ničím a nikým rušeni.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Rawich)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*