Jak financovat své bydlení?

Jak financovat své bydlení?Jen málokterý občan disponuje takovými úsporami, aby si mohl dovolit pořídit vysněné bydlení z vlastní kapsy. Pakliže se také řadíte mezi většinu, asi vás zajímá odpověď na otázku, jak nejlépe financovat budoucí příbytek?

To nemusí být tak jednoznačné, protože trh přináší hned několik praktických cest, jež nejsou dostupné všem.

  • Hypotéční úvěr
  • Nebankovní půjčka
  • Úvěr ze stavebního spoření

Hypotéční úvěr

jak financovat bydleniNejobvyklejším typem financování je samozřejmě hypotéka. Jde o finanční produkt spojený s určitými základními poplatky a nutností ručit danou nemovitostí. Obvykle je poskytován bankovními institucemi a jeho průměrný úrok se pohybuje kolem 2,5%. Aktuálně jde mimochodem ještě níže, což je rekordní hranice.

U hypotéčního úvěru je třeba kromě celkové částky stanovit i fixační lhůtu. To je období, během něhož máte jistotu, že vaše úroková sazba bude neměnná. Poté můžete provést například refinancování, pakliže nejste s dosavadními službami spokojeni nebo se vydáte za lepším úrokem.

Nebankovní půjčka

Další z alternativ, která je oproštěna od přemíry administračních úkonů, jež jsou součástí především hypotéčního úvěru. Tento bonus je však vykoupen zhoršenými podmínkami splácení, respektive vyššími úrokovými sazbami, popřípadě speciálními poplatky za předčasné splacení, apod.

Úvěr ze stavebního spoření

Velkou část trhu při financování vlastního bydlení si uzme také stavební úvěr. Ten je k těmto účelům doslova stvořen. Jestliže spoříte teprve krátce a nemůžete dosáhnout na poptávanou cílovou částku, není nic snazšího, než využít překlenovací úvěr. Nežli splníte všechny podmínky úvěru řádného, bude vám poskytnuta peněžní výpomoc s trochu vyšší úrokovou sazbou.

Rozhodujete-li se, kterou z variant zvolit, nejprve si ověřte, zda vůbec máte možnost získat to či ono financování nového bydlení.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:renjith krishnan)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*