Textilní doplňky vytvoří ze strohého interiéru ten pravý domov

Textilní doplňky vytvoří ze strohého interiéru ten pravý domovTeprve textilní doplňky vytvoří ze strohého a neosobního interiéru ten pravý domov. Některé z nich mají nejen estetickou, ale i praktickou funkci.

Textil do bytu prostě patří

Ani vyznavač strohého stylu bydlení se neobejde bez různých doplňků, které patří mezi bytový textil. Pod tímto pojmem si můžeme představit skutečně vše, co je textilního charakteru. Může se jednat o závěsy, záclony, ubrusy, dečky. Zkrátka všechno, co nám dovede zútulnit domov.

  • Některé druhy bytového textilu ale nemají jen funkci okrasnou.
  • Mezi tyto druhy interiérových textilií patří kupříkladu záclony.

Současní výrobci nabízejí záclony v různých vzorech i materiálových provedeních.

  • Například do kuchyně nebo do dětského pokoje se hodí záclony s nějakým vhodným vzorem a ložnice většinou zdobí záclony hladké, které jsou bez dezénu.

Pokud nemáte v úmyslu místnost příliš zastínit, ale pouze ji ozvláštnit, pak můžete využít obloukové záclony. Tento bytový doplněk má mnoho různých podob a uplatní se v každém interiéru. Stále větší oblibě se těší provázkové záclony. Jejich oblíbenost tkví také v tom, že nemusejí vypadat stále stejně. Můžete je nápaditě aranžovat, a tak si vytvářet každý den trochu jiné prostředí.

  • Vkusným kuchyňským prvkem jsou záclony s dírkami na vitrážku.

Disponuje-li váš byt balkonovými dveřmi, pak využijte možnosti soupravy, která zahrnuje záclonu do okna a do balkonových dveří.

Textilní prvek mnoha možností

Podobnou úlohu jako mají záclony, mají i závěsy. První, na co se při výběru zřejmě zaměříte, je funkce tohoto prvku. Pokud chceme jen okrasu, pak mohou být závěsy průsvitné a nemusejí přesahovat přes celé okno. Je-li zapotřebí zabránit přístupu světla, pak mohou být vhodnou volbou zatemňující závěsy v provedení blackout. Tento typ závěsu je ušitý ze speciální látky, která je tkaná ve třech vrstvách. Její prostřední vrstva je hustě tkaná a černá, tudíž světlo téměř neprosvítá.

  • Možností, jak si tímto způsobem ozdobit svůj domov, je celá řada.Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*