Jaké jsou možnosti digestoře do kuchyně?

Jaké jsou možnosti digestoře do kuchyně?Skitterphoto / Pixabay" />Digestoř je ve své podstatě odsavač par z dané místnosti. Je tedy pochopitelné, že v rámci kuchyně jde o velice důležitou součást interiéru. Pokud právě stojíte před rozhodnutím, jakou digestoř zvolit, přinášíme vám několik praktických rad.

Typ digestoře

V první řadě vyberte i v závislosti na tom jaký máte typ připojení odvodu par a kuchyně vhodné provedení digestoře.

Jedním typem jsou vestavné digestoře, které budete schopni zakomponovat do kuchyňské linky. Pokud chcete z digestoře udělat dominantu dané místnosti, pak investujte peníze do komínové digestoře. Alternativou je pak rohová digestoř v okamžiku, kdy budete mít plotýnky právě v rohu.

Současné moderní domácnosti velice často volí praktické ostrůvky jako přednost kuchyně, takže i v rámci nich máte možnost zakoupit ostrůvkové digestoře. Originální jsou i digestoře zabudované ve varné dece.

Výkon digestoře

Po výběru typu digestoře byste měli přejít k volbě vhodných technických parametrů. Jedním z nich je určitě sací výkon, který je udáván v metrech krychlových za hodinu. K tomuto údaji se dopracujete poměrně snadno tím, že si spočítáte objem celé místnosti, což je součin délky, výšky a šířky.

 

Od výkonu se bude samozřejmě odbíjet také hlučnost udávaná v decibelech. V neposlední řadě je to energetická náročnost promítající se do celkových nákladů na provoz digestoře.

Digestoře s moderními funkcemi

Pokud si chcete v rámci digestoře dopřát opravdový skvost ve svém domácím kulinářském ráji, investujte do digestoře s vybranými funkcemi. Je to například indikátor znečištění filtru, dálkové ovládání, doběhový systém, čidlo regulující sílu odsávání, dotykové ovládání a praktické osvětlení. Pak budete s digestoří maximálně spokojeni a po výparech z vaření nebude ve vašem interiéru ani zmínka.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*