Máte doma auto s rozbitým čelním sklem?

Máte doma auto s rozbitým čelním sklem?Pokud vám poškození čelního skla způsobilo druhé vozidlo, může výměna proběhnou zcela zdarma. A při té příležitosti si můžete nechat vyčistit klimatizaci.

Kdy je možná výměna čelního skla zdarma

Při provozu automobilu je nejvíce ohroženo poškozením čelní sklo. Stačí auto v protisměru, od jehož pneumatiky odlétne kamínek a máte o starost víc. Tento problém je totiž nutné bezodkladně vyřešit.

  • Vozidlo, které má poškozené čelní autosklo, nemá v silničním provozu co dělat.

Řidiči se většinou obávají vysokých nákladů, které budou muset vynaložit při výměně. Opravy čelního skla nebo přímo jejich výměna ale může proběhnout zcela zdarma. A to buď z havarijní pojistky anebo připojištění čelního skla.

  • O pojistnou událost se jedná v případě, že tento defekt způsobilo druhé vozidlo.
  • Zdarma tak bude nejen samotné sklo, ale i jeho výměna.

Je ale nutné nahlásit pojistnou událost přímo v servisu. A tím pro vás starosti končí. Bude vám sděleno, jaké dokumenty máte vzít s sebou a servis se postará i o vyřízení u pojišťovny. Jestliže na výměnu spěcháte, pak je možné požádat o expresní výměnu, která proběhne do dvou hodin.

Dokonalé vyčištění klimatizace

Nejnovější technologií, která se využívá na čištění a dezinfekci interiérů automobilů, je ozonové čištění. Jedná se o čištění bez použití jakékoliv chemie. Tímto způsobem se dá kvalitně vyčistit i klimatizace.

  • Čištění klimatizace ozonem je nejspolehlivějším způsobem, jak se zbavit i velmi odolných druhů patogenních mikroorganismů, na které ani chlor či jiná čistidla nezabírají.
  • Ozonu prostě neodolá žádný virus nebo bakterie.
  • Kromě toho ozon zbaví klimatizaci i nežádoucích pachů, které bývají velice nepříjemné.

Bakterie, viry a s nimi spojený nepříjemný zápach, se množí především na výparníku. Tyto mikroorganismy je nutné odstraňovat, protože mohou ohrožovat zdraví všech pasažérů. Zvláště náchylné jsou malé děti nebo alergici. Kromě toho také tyto usazeniny snižují životnost klimatizace. Čištění klimatizace ozonem by mělo proběhnout dvakrát do roka.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*