Rady, jak se zbavit vos ze zahrady a kolem domu

Rady, jak se zbavit vos ze zahrady a kolem domuVosa je asi pro každého člověka pruhovaným nepřítelem. Záškodníkem, který se na vaší zahradě může pustit do plodin, a především ohrožuje vás samotné. Vosí bodnutí je velice nepříjemné, natož, když jich schytáte hned několik. Pak se mohou dostavit i nežádoucí alergické reakce. Pokud jde si v blízkosti svého příbytku všimli vosího hnízda, přinášíme vám několik praktických rad, jak se zbavit vos.

Vyberte si z celé řady likvidátorů

Pokud chcete s vosami bojovat účinnou zbraní, pořiďte si speciální sprej nebo postřik. Jde o chemický přípravek v klasickém spreji, který jednoduše nastříkáte na hnízdo nebo samotné vosy a tím je zahubíte. Pozor si však dejte na to, aby se vosy nekontrolovatelně nerozlétly a nezačaly útočit. Určitou alternativou spreje je speciální dýmovnice. Kouř obsahuje látky, který je pro vosy smrtelný. Stačí ji jen umístit do prostoru s hnízdem a za chvíli máte po starostech.

Pokud vosy nechcete zabít, můžete je vystrnadit trochu jiným způsobem. A to prostřednictvím makety vosího hnízda, která je také k sehnání. A proč zrovna maketa? Vosy si poměrně důkladně střeží svoje teritorium. Takže, když se v jejich blízkosti objeví další silný konkurent s velkým vosím hnízdem, buď to svoje opustí nebo se nepřiblíží do jeho blízkosti.

Pár babských rad na závěr

S vosami už v dávných dobách bojovaly naše babičky. Ty na vosy líčily nejrůznější pasti, s nimiž vás v závěru tohoto článku trochu blíže seznámíme. Jedním z praktických návodů bylo zapálení aromalampy s citrusovým olejem. Mnohdy natíraly rámy oken a dveří octem, který vosám smrdí, takže nevlétly dovnitř. Starou dobrou past na vosy bude znát jistě každý. Jde o láhev piva s trochou samotného nápoje, kam vosy vlezou a už nevylezou.

Ať už budete s vosami bojovat jakýmkoliv způsobem, dávejte si pozor na jejich nepříjemná žihadla a agresivní chování.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*