V čem spočívá rozdíl mezi řadou Holosun Classic a Elite?

V čem spočívá rozdíl mezi řadou Holosun Classic a Elite?Holosun je výrobcem kolimátorů, laserových zaměřovačů a puškohledů. V rámci kolimátorů se přitom lze setkat s takzvanou řadou Classic a Elite. V čem se tyto dvě řady liší a co mají naopak společné? Na to se v tomto článku zaměříme.

S řadou Classic Holosun začínal

Řada Holosun Classic symbolizuje dnes již osvědčenou řadu, s níž výrobce před několika lety začínal. Charakteristické jsou pro ni levnější materiály, především pracuje s hliníkem 6061 s finishem MAO. Jedná se o povrch, který je chráněn prostřednictvím chemické elektrolýzy. Kolimátory řady Classic pracují se standardní červenou LED diodou, přičemž výrobce poskytuje pětiletou záruku na veškerou použitou elektroniku a optiku. 

Řada Elite nabízí kvalitnější provedení

Obecně lze říct, že řada Holosun Elite nabízí zcela totožné modely jako Holosun Classic, jen v kvalitnějším provedení. Z materiálů je zde používaný zejména tvrdý hliník a titan. U této řady si můžete vybrat z různých barev LED diody a záruka na elektroniku a optiku je oproti řadě Classic dvojnásobná (tedy 10 let).

Podle čeho si vybrat barvu LED diody?

Někteří lidé si pokládají otázku, proč by si měli vybírat barvu LED diody a zda na tom opravdu záleží. Pojďme se proto na tuto problematiku blíže podívat.

Faktem je, že lidské oko symbolizuje složitý systém. V určitých ohledech je však nedokonalé. Je například vědecky dokázáno, že lidské oko lépe vnímá zelenou barvu než červenou. Proto mohou mít někteří střelci s vnímáním červené barvy LED diody potíže. 

Platí, že zelená nebo zlatá barva doslova září a obvykle nebývá problém ji rozpoznat i při pohledu do velmi jasných míst. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*