Péče o trávník v létě

Péče o trávník v létěpzackova89 / Pixabay" />Trávník je nepochybně dominantou jakékoliv zahrady rodinného domu. Všichni majitelé nemovitostí se snaží o to, aby právě ten jejich trávník byl nejhezčí v ulici a pyšnil se hustým a dokonale zeleným povrchem. Jestliže se vám něčeho takového nedaří už delší dobu docílit, přinášíme vám několik praktických informací o tom, jak pečovat o trávník právě v letní sezóně.

Důležitá je závlaha

Na počátku všeho byste měli myslet na to, že závlaha hraje v rámci péče o trávník hodně důležitou roli. Pokud začnete objevovat seschlou trávu, určitě nezavlažujete tak, jak byste měli. V tomto směru platí jedno velice praktické pravidlo. A to zní, že je lepší zalévat raději méně a více vody nežli častěji a méně vody.

Pokud se blíží dlouho očekávaná vedra, dopřejte trávníku ještě intenzivnější závlahu než doposud.

Hnojení

Někdy se může stát, že se vám obnova poškozeného trávníku přirozenou cestou jednoduše nedaří. Pak rozhodně nezoufejte a vsaďte na kvalitní hnojení. Tím je třeba trávník jednou za delší čas obdařit, aby získal základní složky pro život, mezi něž patří draslík, fosfor, dusík, vápník a hořčík.

Aplikování hnojiva je pak dobré realizovat před deštěm, protože právě ten se postará o to, že se důležité látky vsáknou do země a trávník z nich bude moci čerpat vše potřebné.

Nepřehánějte to se sekáním

Sekání je nedílnou součástí péče o trávník, a to hlavně v létě. Pokud vás tato činnost moc nebaví, pak byste na ni rozhodně neměli zanevřít. Určitě ne tak, že budete trávu sekat na co nejkratší velikost, abyste oddálili další sekání. Velikost trávy by totiž pro svůj zdravý růst měla dosahovat alespoň 3 – 4 centimetry. Pak bude vypadat krásně zeleně a její vývoj se bude ubírat tím správným směrem.

Nepodceňujte péči o trávník a věnujte tomuto procesu dostatek času, protože výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*