Jak si vytvořit domácí posilovnu?

Jak si vytvořit domácí posilovnu?



Posilování je pohybovou aktivitou, který přispívá k tělesnému zdraví a k růstu svalové hmoty. Pokud se této činnosti chcete věnovat, ale nemáte rádi přeplněná fitcentra, máme pro vás tip. Vytvořte si domácí posilovnu. Jedná se do určité míry o nákladnější řešení, na druhou stranu se sebou přináší spoustu praktických výhod.

Nemusíte platit žádné vstupné, nemusíte se omezovat jakoukoliv otevírací dobou a máte maximální soukromí. Dále odpadají takové věci, jako je dělení se o trenéra, dojíždění do posilovny, možnost cvičit podle vlastní hudby, tempa a zároveň neřešíte obsazenost jednotlivých strojů. Jestliže vás tyto klady oslovily, začněte s budováním domácí posilovny.

Připravte si vhodné prostory

Pomyslným odrazovým můstkem je bezpochyby volba vhodné místnosti. Založit si vlastní posilovací prostory vyžaduje plochu alespoň deset metrů čtverečních. Pokud uvažujete o více posilovacích strojích, volte klidně dvojnásobek. V ideálním případě, když bude tento prostor klimatizovaný, protože při cvičení se přece jenom zapotíte.

Jaké stroje si pořídit?

Ke cvičení se vám určitě budou hodit podložky, kterých kupte více. Nikdy nevíte, kdy si k vám dojde zacvičit nějaký kamarád nebo někdo z rodiny. Na rozcvičení jsou ideální posilovací lavice, na nichž můžete cvičit charakterově odlišné cviky. Pro posílení jednotlivých partií zainvestujte do konkrétních posilovacích strojů. Ty jsou mnohdy označovány, jako multifunkční stroje.

V každé domácí posilovně nesmí chybět ani váhově odlišné činky a kotouče. Hodně populární je kettlebell. Když se budete chtít věnovat aerobním činnostem, zaměřte se na vhodné posilovací doplňky pro zlepšení fyzičky. Mezi ně patří závěsné systémy, spinningová kola, ale také běhací pásy. Výjimkou nejsou ani balanční prvky. O množství posilovací techniky se pochopitelně budou odvíjet i celkový náklady na vybavení domácí posilovny.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*