Travní koberec – výhody, cena, údržba

Travní koberec – výhody, cena, údržbaJunzer / Pixabay" />Trávník kolem domu je něčím, na čem si potrpí bezpochyby každý majitel domácnosti. Jenže, vypěstovat si krásný „angličák“, to není nic snadného. Zaprvé to chce spoustu trpělivosti, dostatek znalostí a také peněz investovaných do nejrůznějších chemických přípravků. A ani při splnění všech náležitých kritérií nemusí být výsledek zaručen.

Alternativou vlastního pěstování je travní koberec. Ten získává na své popularitě. Jde o trávník, který je obvykle starý kolem 1 až 1,5 roku a vypěstován je zkušenými odborníky, jež moc dobře vědí, co dělají.

Výhody a nevýhody travního koberce

Tím největším kladem travního koberce je s největší pravděpodobností fakt, že máte trávník okamžitě po jeho položení. Hustá tráva bez jakéhokoliv plevele je bezpochyby oku lahodící. Vzhledem k tomu, že je trávník už v hliněném podkladu dobře chycený, nemusíte se starat o prvopočáteční náročnou údržbu. Navíc nový travní koberec si na svoji zahradu můžete nechat dovézt v podstatě během jakéhokoliv ročního období.

Zapomínat byste ale neměli na to, že s travním kobercem se pojí i vyšší pořizovací náklady. Počítejte s cenou od 150 Kč za metr čtvereční. Je však pravdou, že pokud se o podobný trávník budete snažit jako amatéři, vydáte ve výsledku možná stejně vysokou peněžní částku.

Údržba trávníkového koberce

Uvědomit si musíte to, že travní koberec je zelení, jako kterákoliv jiná. To znamená, že v rámci následné údržby není radno podceňovat závlahu. Větší množství vody ráno, o něco méně potom večer. Snažte se trávník sekat pravidelně, a to alespoň jednou za týden nebo čtrnáct dnů, vždy na výšku kolem 7 – 8 centimetrů. A nakonec neopomínejte ani na občasné plošné hnojení, které by mělo trávníku dodat živiny na 8 – 10 týdnů. Pak se dočkáte svého vysněného anglického trávníku, který si okamžitě zamilujete.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*