Umělý trávník a jeho možnosti

Umělý trávník a jeho možnostiJunzer / Pixabay" />Umělý trávník dnes nemusíte vidět jenom na profesionálním fotbalovém hřišti. S přehledem se může objevit také na vaší zahradě, balkonu nebo kolem bazénu. Jeho možnosti použití jsou širší, než se na první pohled zdá. Zároveň nemusíte mít obavy z toho, že by bylo poznat, že jde o trávník umělý, a nikoliv ten skutečný.

Současní dodavatelé tohoto sortimentu prodávají dokonalé a propracované umělé trávníky, jež jsou schopny odolávat vyšší zátěži a zároveň vypadají stále dobře.

Poznejte výhody umělých trávníků

Většina čtenářů tohoto článku si asi dokáže udělat představu o tom, co hovoří ve prospěch umělého trávníků. A pokud tak trochu tápete, napovíme vám.

  • Umělý trávník nemusíte sekat, protože vám nikam neporoste.
  • Z dlouhodobého hlediska nebudete do trávníku investovat žádné peníze, ať už jde o závlahu, hnojení a podobné věci.
  • Nakonec vítězí už zmiňovaná autentičnost. Od běžného trávníku jej téměř nepoznáte.

Počítat samozřejmě musíte s tím, že umělý trávník má i jistá negativa, která ale nemusí vadit každému. Vzhledem k tomu, že jde o umělý materiál, je pochopitelné, že na slunci dochází k jeho zahřívání. Vědět byste měli i to, že umělý trávník představuje vyšší vstupní investici nežli trávník přirozený. Na druhou stranu taková investice se vám velice brzy navrátí.

Z čeho jsou vyráběné umělé trávníky?

Na trhu existuje několik typů umělých trávníků. Jedním z nich je například materiál polyetylen PE, v jehož prospěch hovoří to, že nezachovává žádné pachy. Nejlevnějším řešením je polypropylen PP, který je však spojen s omezenější životností a plastovým vzhledem. Pokud v této oblasti chcete vsadit na prověřenou kvalitu, pak se zaměřte na polyamid PA. Ve své podstatě jde o jeden z nejsilnějších umělých trávníků. Dokazuje to i fakt, že se velice často používá na golfovém hřišti.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*