Vdechněte nový život své okrasné zahradě pomocí tvarovaného stromu

Vdechněte nový život své okrasné zahradě pomocí tvarovaného stromuPyšníte se okrasnou zahradou a přemýšlíte, čím ji doplnit? V tom případě můžete zvážit výsadbu pěkného tvarovaného stromu. Jedním z nich je i tis červený Dovastonii Aurea, na který se v tomto článku podíváme zblízka.

Tis červený se vyznačuje svou dlouhověkostí

Tis červený se pyšní vůbec největším areálem výskytu ze všech druhů tisů. Dřevo tisu červeného přitom patří mezi nejcennější dřeva na světě. V současné době je přísně chráněný. Typická je pro tuto dřevinu dlouhověkost, díky které je schopen dožít se stovky let. V přírodě přitom můžeme najít takové jedince, kteří mají i přes tisíc let.

Oblíbeným kultivarem tisu červeného je Dovastonii Aurea. Tato odrůda byla vyšlechtěna ve Francii v roce 1891. Jedná se o široce rostoucí strom s vodorovně položenými větvemi. Vůbec nejkrásnějšího zbarvení dosahuje tato odrůda v době rašení, kdy se vybarví do zářivě žlutého odstínu. Postupem léta se poté mění na zelenožlutou.

Nejlépe se mu bude dařit v polostínu

Pokud si kultivar Dovastonii Aurea pořídíte, vsaďte na výsadbu nejlépe do polostínu. Dobře vám však poroste i ve stínu nebo na slunci. Ideálně by takové místo mělo mít vyšší vzdušnou vlhkost. Této dřevině byste měli poskytnout propustnou, mírně živnou a vlhkou půdu. Pozor si dávejte na kyselou půdu, ve které by se dřevině nedařilo.

Kultivar dobře snáší i větší mrazy kolem -25°C, nevadí mu ani znečištěné a prašné ovzduší. Tento okrasný strom však nesázejte příliš blízko silnice, která se během zimního období solí.

Ideální pro živý plot

Obecně lze říct, že okrasné tisy jsou vhodné pro pravidelný a zmlazovací řez. Díky svým vlastnostem tak symbolizují ideálního adepta pro živé ploty, tvarované stromy a bonsaje. Odrůda Dovastonii Aurea perfektně vynikne zejména ve skupinové výsadbě jehličnanů. Díky svému dokonalému zbarvení najde uplatnění všude tam, kde chcete vytvořit určitý barevný kontrast.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*