Sekačka na trávu na baterie

Sekačka na trávu na baterieSkitterphoto / Pixabay" />Sekačka na trávu by měla být nedílnou součástí jakékoliv nemovitosti, v jejímž okolí je zahrada nebo roste tráva. Právě prostřednictvím této domácí techniky budete moci udržovat trávník ve stále dobrém a vzhledově přijatelném stavu.

Při nákupu sekaček máte samozřejmě na výběr. Zvolit můžete nejenom tu elektrickou nebo benzínovou. Kapitolou samou o sobě jsou sekačky na trávu na baterie. Akumulátorové sekačky, s nimiž se pojí řada výhod.

Výhody akumulátorových sekaček

Tím prvním kladem je fakt, že při sekání za sebou nebudete tahat žádný kabel a zároveň nejste obtěžováni doléváním benzínu. Sekačky na trávu na baterie jsou lehké, méně hlučné a obratné, takže sekání všeho kolem domu pro vás bude otázkou velice krátké chvíle.

Navíc použitý akumulátor lze mnohdy využít i v jiné domácí technice stejné značky, takže jde ve své podstatě o takový univerzální a multifunkční prvek. Když si koupíte ještě náhradní akumulátor, máte jistotu, že trávník posečete bez jakéhokoliv omezování.

Podle čeho vybírat sekačky na baterie?

Abyste byli s nákupem takové zahradní techniky nadmíru spokojeni, je zapotřebí volit výrobek odpovídajících parametrů. Zaměřte se kupříkladu na kapacitu nabíjecího akumulátoru, jež musí odpovídat sečené ploše. Důraz musíte klást i na možnost nastavení výšky sekání, která se obvykle pohybuje mezi 40 – 80 milimetry.

Podstatným parametrem je šířka záběru promítající se mimochodem do pořizovací ceny akumulátorové sekačky. Běžně se používají průměry 320 až 430 milimetrů. Nakonec nepodceňujte ani velikost sběrného koše, jež vypovídá o tom, jak často budete muset vysýpat posekanou trávu. Objemy jsou od 30 do 65 litrů.

Zmínit lze i další nadstandardní věci, mezi které patří třeba rychlonabíjení, výškově stavitelná madla, mulčování, pojezd a mnohé další. Tohle všechno pak bude mít vliv na cenu akumulátorové sekačky.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*