Máte průvan u oken a dveří? Poradíme vám

Máte průvan u oken a dveří? Poradíme vámqimono / Pixabay" />Trápí vás průvan pod dveřmi a okny? Utíká vám tímto místem teplo z domu a zároveň vám profukuje do objektu? Všechno tohle jsou jistě nepříjemné věci, které lze však řešit velice efektivním a praktickým způsobem. Základem všeho by mělo být vhodné těsnění, o němž se nyní dozvíte trochu více informací.

Zamezte průvanu pod dveřmi

Velkým zlem mnohých domácností je průvan pode dveřmi, který se nepříjemně line po zemi a vy můžete cítit takový chlad přímo na nohou. A to je určitě velká nepříjemnost. Vyřešit to však lze poměrně snadno.

Dnes máte možnost zakoupit bezpočet nejrůznějších lišt, které se připevňují právě na spodní část dveří. Tyto lišty obsahují praktický kartáček, který minimalizuje pronikání jakéhokoliv průvanu. Zvolit můžete pochopitelně i transparentní provedení lišt, jež na dveřích nejsou vůbec vidět. Popřípadě dáte přednost nějaké barevné variantě korespondující s barvou vašich dveří.

Zajímavostí poslední doby jsou i speciální výsuvné kartáčky, které kopírují jakýkoliv podklad na podlaze, takže o nic nezachytávají a nedřou.

Vhodné těsnění do oken

Obdobným způsobem jako u dveří můžete pochopitelně postupovat také u oken, kde je pronikání průvanu daleko více obtěžující. Obvykle je to způsobeno tím, že rámy netěsní v celé své délce. Efektivním lékem na takové problémy je opět těsnění. K dispozici máte výrobky zhotovené z pryže, silikonu a podobných materiálů, u nichž je zaručena delší životnost.

Jestliže disponujete okenními rámy, kde je těsnění zasazeno do drážek, investujte ideálně zase do takového modelu těsnění. V opačném případě můžete vsadit na těsnění, které je z jedné strany opatřeno lepící části. Právě ta přijde na odmaštěnou a dokonalou suchou část dřeva. Při nákupu těsnění do oken byste měli počítat i s odpovídající výšku těsnění kvůli tomu, aby guma dostatečně těsnila a zároveň nedocházelo k její přílišné deformaci.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*