Kde hledat zajímavé byty na prodej v Brně? Možnosti jsou (ne)konečné. Kde stojí za to se porozhlédnout, pokud si myslíte, že nabídka bytů je už vyčerpaná. Malá úprava požadavků může výrazně zvýšit vase šance na komfortní bydlení ve vlastním.

Kde hledat zajímavé byty na prodej v Brně? Možnosti jsou (ne)konečné. Kde stojí za to se porozhlédnout, pokud si myslíte, že nabídka bytů je už vyčerpaná. Malá úprava požadavků může výrazně zvýšit vase šance na komfortní bydlení ve vlastním.

Kde hledat zajímavé byty na prodej v Brně, když nabídka je dlouhodobě nedostatečná a situace, jak se zdá, se v nejbližších letech nijak nezlepší? Nemusíte být investor, jen člověk, který aktuálně hledá bydlení pro svou rodinu. Na moment se však proměňte v realitní zvíře a zvažte i takové možnosti, které vás doteď nechávaly chladným. Nová perspektiva vám třeba otevře oči a rozhodně i rozšíří v současné době značně omezenou nabídku. V článku se dozvíte 3 nenáročné tipy na to, jak do svých sítí chytit tu správná nemovitost ke koupi, přestože máte pocit, že už jste všechny možnosti vyčerpali.

Kde hledat zajímavé byty na prodej a být o krok napřed? Buďte průkopníkem a kupte byt tam, kde to ostatní ještě nenapadlo.

Už jste slyšeli o fenoménu gentrifikace? Ve světových mětropolích gentrifikace už dávno probíhá. A co že to přesně znamená? Ve zkratce je to oživení čtvrtí nebo ulic, které doposud nebyly považované za lukrativní bydlení. Do míst, kterým se investoři dříve vyhýbali, se díky nízkým nájmům začnou stěhovat firmy, lokalita ožívá novými obchody a kavárnami. Stěhují se zde movitější obyvatelé města. Celkový sociálně-kulturní význam místa nabývá na hodnotě a růst se překlápí i do cen nemovitostí. Příkladem gentrifikované oblasti v Brně je ulice Cejl a ulice k ní přiléhající. Z pohledu dobré investice a zároveň bydlení v samém centru města stojí za to zvážit i tuto možnost. Proměna neoblíbené oblasti může nastat během pěti let. Vaše rodina a budoucí generece může strávit život na lukrativní adrese.

Tak myslete jako investor.

Panelstory. Když tam svůj životní příběh psali vaši rodiče, tak proč to taky nezkusit.

Pokud zrovna nemáte 6 milionů na účtu nebo vyhlídku na tuto částku dostat hypotéku, pak je vcelku elegantním řešením koupě panelového bytu. A nenechte si nikým namluvit, že paneláky už nejsou v kurzu. Naopak, právě díky své cenové přívětivosti zažívají panelové byty revival. Metr čtvereční je až o polovinu levnější než u cihlových novostaveb. A tím výčet pozitiv nekončí. Nejte-li zrovna nadšeni z bydlení na velkém sídlišti, můžete se zaměřit na panelové domy v městských částech. Při pohledu na Brno z ptačí perspektivy je vidět, že čtyři nebo pět panelových věžáků má většina mětských částí jako například Žabovřesky, Komín, Královo Pole nebo Řečkovice. Koncentrace paneláků zde není tak velká jako například v Novém Lískovci nebo Bystrci a vy si tak můžete z třináctipatrové budovy užít výhledy na historické město nebo přírodu.

Je to věc, o které se moc nemluví – zkrátka, když bydlíte v paneláku, nekoukáte na něj, ale do jeho okolí. Je to možná nefér, ale tak to prostě je.

Na Veveří jsem strávil svá nejlepší studentská léta a hodlám tam i umřít.

Kolegyně z práce skoro přes rok zažívala dramata při hledání bytu na Veveří. S přítelem zde bydlela v nájmu. Měla tam oblíbenou hospodu, pizzerii, obchody. Byla naučená tam žít a urputně kontaktovala realitní makléře i přímo majitele s žádostí o prohlídku. Jen proto, aby ji v závěru někdo předběhl nebo přeplatil. Vyvěšovala inzeráty s nastříhanými utržky se svým telefonním číslem, aby pak sledovala, jak si z nich nějaký mladík trhá filtry do cigaret. Nikam to nevedlo. Někdy je vazba na konkrétní místo docela iracionální. Všude jsou školy a školky, útulné hospůdky, knihovny a pošty. Místo Veveří můžete spokojeně bydlet ve svém bytě v Žabovřeskách a všechno pohodlí Brna máte stále na dosah. Navíc, pokud se porozhlédnete ve vedlejší čtvrti, můžete ušetřit až statisíce. Zeptejte se sami sebe, proč na místě tolik lpíte a jak se vám tam bude bydlet za pět, deset let.

Průměrná cena za metr čtvereční
Brno – střed 74 400 Kč
Královo Pole 65 800 Kč
Židenice 70 000 Kč
Bystrc 62 000 Kč
Černovice 56 240 Kč
Maloměřice – Obřany 65 876 Kč
Brno – sever 63 916 Kč

S dostupností bytů v Brně jsme narazili na strop. Ale nemá cenu do něj hlavou dál mlátit. Můžete mít štěstí. Raději ale otevřete oči dokořán a zvažte, co v takové situaci máte možnost udělat jinak, abyste uspěli a bydleli podle svých představ. Ať už jsou vaše představy o ideálním bydlení jakékoliv, malým kompromisem jim neuškodíte.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*