Kde všude lze použít okrasné kačírky

Kde všude lze použít okrasné kačírkyPIRO4D / Pixabay" />Malé a velké oblázky kamenů. To je pohled, který se naskytne mnohým při pohledu do zahrad sousedů. Jestliže se vám líbí okrasné kačírky a uvažujete o jejich pořízení pak vězte, že se mohou stát nedílnou součástí jakéhokoliv zahradní architektury. Stačí jen vědět několik všeobecných informací o tomto typu materiálu a můžete se pustit do budování.

Hlavní účel kačírku

V první řadě bychom měli zmínit to, že okrasné kačírky mohou mít hned několik způsobů využití. Nejde pouze o hrubé kamenivo využívané v podobě stavebního materiálu například v kombinaci s betonovou směsí. Nemusí jít za každou cenu ani o hlavní stavební kámen drenáží.

Kačírky mohou plnit také úlohu dekorační. Typickým příkladem je mulčování, kdy takovými prvky můžete obsypat suchomilné rostliny a nejrůznější bylinky. V kombinaci s květinami a ostatními typy rostlin může jít o vytváření slunečních, ale i mokrých částí, kde jsou hlavními představitely kapradiny.

Možnosti okrasných kačírků však sahají ještě dál.

  • Originální výzdoba jezírek, kde můžete použít nejenom malý kačírek, ale také větší valouny stávající se nepřehlédnutelnou součástí takové vodní plochy.
  • Suchozemské kačírky v podobě chodníčků, celistvých ostrůvků, ale také dekorativních náplní nejrůznějších nádob jako květináčů a podobně.

Zvolte si ten vhodný kačírek

Jestliže chcete, aby kačírek plnil opravdu okrasnou funkci v přírodě, potom rozhodně nekupujte obyčejný a levný štěrk. Je třeba investovat peníze do ideálně oblého kameniva, které může být zároveň pochozí bosými nohami a vypadá podstatně lépe. Omezovat se mimochodem nemusíte ani z pohledu barevného provedení okrasného kačírku. Dostupná jsou zabarvení přírodní, šedá, bílá a mnohá další. Tak neotálejte a vyzdobte svou zahradu tím vhodným a originálním kačírkem.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*