Také milujete grilování? Vybavte se na něj

Také milujete grilování? Vybavte se na nějGrilování patří k létu. Jde o možnost, jak se příjemným způsobem setkat s přáteli a rodinou, sníst přitom něco dobrého, a zároveň být venku.  Grilovat je možné snad vše, co vám přijde pod ruku. Od tradičních steaků, burgerů, klobásek, buřtů, také ryby, zeleninu a samozřejmě i sýry a někdy i ovoce. Každý se předhání v tom, co dobrého ostatním ugriluje. Opravdoví profíci v oblasti grilování si však dávají záležet nejen na mase samotném, ale také na omáčkách, zeleninovém salátku k masu a dalších drobných pochutinách.

Jak správně grilovat?

Tím nejdůležitějším krokem při grilování je výběr vhodného masa. To musí být samozřejmě čerstvé, ale před přípravou také odleželé. Před grilováním maso vyndejte z lednice v dostatečném předstihu, tak aby získalo pokojovou teplotu a mohla se rozvinout jeho vůně i chuť. Většina lidí nejčastěji griluje maso vepřové. Velmi dobré na grilu je ale také hovězí a samozřejmě i ryby. Použít je možné také maso drůbeží, ale u něho dejte pozor na to, aby se při pečení nepřichytilo k podkladu. Věčnou otázkou je,  zda maso před grilováním marinovat nebo ne.  Běžné marinády na maso, které koupíte v obchodě, se ke grilu rády připékají a maso je tak spíše spálené než propečené. Nejlepší je maso pouze lehce okořenit, potřít olejem, nesolit a nechat odpočinout. Sůl na maso nasypte až těsně před jeho podáváním.

Jak si grilování opravdu užít?

Aby vás grilování bavilo a stala se z něho pravidelná radost, je potřeba si pořídit odpovídající vybavení. To samozřejmě spočívá v koupi grilu, grilovacích potřeba a dalšího praktického vybavení. Nutný je ale také zahradní nábytek, bez něhož se na zahradě zkrátka nebudete cítit jako doma.

Vsaďte na praktičnost

Nejekonomičtější a nejpraktičtější variantou je zahradní set obsahující stůl a několik zahradních židlí, který lze použít jak pro rodinu, tak i pro návštěvu přátel. Pro odpočinek po jídle, ale po práci jsou ideální zahradní lehátka. Ty pořídíte například ze dřeva, z umělého ratanu a nebo z kovu s výpletem. Zahradní lehátka můžete použít také u bazénu a na slunění. Nezbytným doplňkem k lehátku je také odkládací stolek a samozřejmě slunečník, který zabrání nepříjemným slunečním paprskům v dopadu na vaši pokožku.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*