Vybíráme světla do garáže

Vybíráme světla do garážeV garáži sice netrávíme tolik času, jako v jiných místnostech, které potřebujeme osvětlit, ale přesto si při výběru svítidel zaslouží naši pozornost. Centrální světlo je fajn, ale osvětlená střecha auta nám příliš nepomůže.

Jak tedy nejlépe pokrýt prostor v celé garáži? Pomocí nástěnných světel umístěných na obou protilehlých stranách garáže. Osvítit můžete i prostor, kde často nakládáte nebo vykládáte věci z kufru auta.

Pozor na prach a znečištění

Při samotném výběru svítidla byste měli dbát na to, že se v garáži často práší, pokud navíc máte svůj kutilský koutek, hrozí i další znečištění. Světla v garáži by tak měla disponovat zvýšeným krytím proti vniknutí nečistot.

Zvolte tedy svítidlo, které má alespoň IP 5x, tedy ochranu proti vniknutí cizích těles o průměru 1 mm, prachu a stříkající vodě. Jelikož můžete v garáži přesouvat těžší nebo kovové materiály, zvažte pořízení ochranného koše.

Garážové svítidlo s pohybovým senzorem

Pokud to s osvětlením garáže myslíte opravdu vážně, usnadněte si život a pořiďte si ke svítidlům ještě pohybový senzor. Nebudete muset složitě hledat vypínač pokaždé, když budete z garáže odcházet, ani vystupovat z auta při příjezdu. Navíc ušetříte nemalé množství energií a peněz.

Máme tedy jasno, jaký typ svítidel bychom měli vybrat, ale co zdroj? Jako standardní zdroj osvětlení v garážích se ověřily LED žárovky. Jsou úsporné i při krátkodobém svícení a oproti klasickým žárovkám a zářivkám se výrazně méně opotřebovávají.

LED svítidlo do garáže zvolte ideálně v podlouhlé verzi tak, aby svým světlem pokrylo co nejvíce prostoru. Zůstaly vám nepokryté poličky? Osvětlete je doplňkovými LED svítidly se samostatnými spínači.

Více zajímavých článků o osvětlení najdete na blogu expertů na kvalitní svítidla.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*