Načerpejte znalosti o kočičích plemenech

Načerpejte znalosti o kočičích plemenech

Kočky jsou mírumilovná zvířata patřící k člověku od pradávna. Není se proto čemu divit, že si je lidé pořizují stále častěji, a mnohdy dokonce nahrazují roli společníka v podobě psa. Jestliže sníte o tom, mít vlastní kočku, určitě se nejprve zaměřte na jednotlivá plemena. Přečtěte si o nich dostatek informací a dle charakteru jejich povahy si zvolte tu, která vám bude nejbližší.

Pakliže nemáte absolutně žádné tušení, jaká kočka by byla vhodná právě pro vaši domácnost, přinášíme vám tři tipy.

Oblíbená kočičí plemena

Pokud si domů nevezmete ryze „vesnickou“ kočičku, nabízí se vám bohatý výběr šlechtěných plemen. Ty se liší nejenom svou povahou a velikostí, ale také délkou chlupu a svým nezaměnitelným vzhledem. Jednou z takových je například egyptská mau. Inteligentní kočka s vůdčí osobností, jejíž zebrovaná srst je doslova nádherná.

Když dáváte zelenou spíše huňatějším kočkám a rádi se s nimi mazlíte, volte jiné plemeno. Ohromit by vás mohla sibiřská kočka. Ta je takovým synonymem elegance a vznešenosti, což mimochodem dokazuje její originální vzhled.

Jsou však mezi námi tací, kteří jednoduše nechtějí barevné plemeno a dávají přednost jasně bílé barvě srsti. Pak si pořiďte kočku s opravdu chlupatým ocasem. Je to turecká angora oblíbená v podstatě po celém světě. A to především kvůli svému osobitému vzhledu.

Studujte jednotlivá plemena dopodrobna

Možná byste se divili, kolik charakterových vlastností má každé plemeno kočky. Abyste při jejím pořízení nebyli překvapeni, určitě se vyplatí pročíst si toho co nejvíce. V tomto směru vám bude nápomocen internetový portál infopes.cz. Ten mimo jiné disponuje i bohatou kategorií plemen koček. V ní najdete dostatek informačních materiálů, včetně reálných obrázků. Tak neváhejte a vyberte si kočku, která se stane vaším dlouhodobým a rovnocenným partnerem.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*