Přečalounění nábytku svémocí nebo pod taktovkou odborníků?

Přečalounění nábytku svémocí nebo pod taktovkou odborníků?Všechno, co je staré by se určitě nemělo vyhazovat. Třeba takový nábytek si zaslouží patřičnou opravu a může nám sloužit ještě spoustu dalších let. Ostatně, stylové a letité kousky nábytku se stávají nedílnou součástí nejenom tradičních domácností, ale také dominantními prvky těch moderních.

Jednou z těch hlavních činností, jak se dopracovat k obnově takového kousku je čalounění.

Čalounění nábytku svépomocí

Pokud si chcete udělat ze staré židle novou, pak k tomu budete potřebovat pár základních nástrojů. Kromě potahových látek si musíte sehnat nůžky, kladívko a hřebíčky, včetně speciálních čalounických doplňků. A to je teprve začátek. Chybět vám nesmí hlavně ono potřebné know-how, přirozený um a talent pro takové věci.

Jestliže většinu z toho nemáte, pak je lepší svěřit čalounění někomu, kdo to dělá odborně a výsledek bude stát za to.

Čalounění od profesionálů

V případě čalounění se meze rozhodně nekladou. Můžete si nechat přečalounit kuchyňské lavice, křesla, židle, pohovky, taburety, válendy, kompletní sedací soupravy a mnohý další nábytek. Zkušení specialisté si poradí v podstatě s libovolnými potahovými materiály, mezi něž patří kůže, koženka a přemíra textilních potahových látek.

Na čalounění od profesionálů je příjemné to, že vám kromě jiného zajistí i přidružené činnosti související s renovací toho či onoho kusu nábytku. Nejčastěji jsou to stolařské práce a výroba doplňkového příslušenství, respektive částí, které již nejde zachránit.

Jestliže uvažujete o čalounění starého nábytku, důkladně si to rozmyslete. Zda opravdu máte na to, nepoškodit jeho historickou hodnotu a vytvořit výsledek, na nějž budete právoplatně pyšní. Dnešní čalounické práce na míru nejsou finančně závratnou činností, a přitom mohou váš starý nábytek nebo pozůstalost obnovit téměř k nepoznání. Čalounění se pohybuje zhruba od 300 Kč za židli až po 8 000 Kč za pohovku.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*