Vinotéka jako interiérový doplněk

Vinotéka jako interiérový doplněkŘadíte se k milovníkům lahodného a dobře vychlazeného vína? Už vás nebaví chodit pro nové lahve do sklepa nebo vám manželka nadává kvůli přeplněné lednici? V takovém případě existuje řešení, kterým je vinotéka. Dopředu zapomeňte na jakékoliv dřevěné stojany, jež slouží pro uložení lahví. Na mysli máme mnohem důmyslnější a propracovanější zařízení.

Domácí vinotéka může pojit praktický přínos s tím estetickým. Díky bohatému výběru designů lze tento nástroj považovat za interiérový doplněk, na něhož je radost pohledět.

Proč zvolit elektrické vinotéky?

Na první pohled jde o klasickou lednici. Ta má však originálnější vzhled a tvar, včetně prosklených předních dveří, díky čemuž vidíte na svoji bohatou sbírku vín.

Vinotéky v domácnosti mají několik zásadních přínosů.

  • Dokáží v několika úrovních udržovat naprosto odlišné teploty, které se hodí pro to či ono víno
  • Ideální podmínky pro dlouhodobé skladování
  • Kvalita vína není ovlivňována dopadajícími světelnými paprsky z interiéru, protože dveře jsou vybaveny kvalitním UV filtrem

Pořídíte-li si vinotéky libovolného provedení, musíte se připravit také na určitou spotřebu elektrické energie a to, že je třeba nalézt volné míst pro její uložení.

Jaké lze zakoupit typy vinoték?

vinotekaNejzásadnějším rozlišovacím elementem bude pravděpodobně velikost a počet zón. Základní malé vinotéky jsou určeny jen pro jeden druh vína a omezený počet lahví v počtu například devíti kusů.

Větší a propracovanější zařízení přichází již s regulací teploty a velkým počtem přihrádek přesahujících číslo 50 kusů.

Jak správně chladit víno?

Stojí-li už vinotéka ve vaší domácnosti, nastavte si teplotu pro bílé víno na 7 až 12 °C, pro červené víno na 15 až 18 °C a pro to šumivé na 5 až 7 °C. Poté se vám dostane lahodné chuti a bezkonkurenčního vinařského prožitku.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:marin)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*