Na kolik vás vyjde nová střecha?

Na kolik vás vyjde nová střecha?MichaelGaida / Pixabay" />Ne nadarmo se říká, že střecha je základem každé nemovitosti. Pokud ta vaše už má to nejlepší za sebou, určitě uvažujete o její výměně. Takovou volbu byste neměli rozhodně podcenit. Trh nabízí řadu nejrůznějších střešních materiálů. Jejich výběr se hodně odvíjí od toho, kolik do nové střechy chcete investovat a jaký má být její výsledný vzhled. V tomto směru se meze rozhodně nekladou a na své si přijde dozajista každý.

Na střeše rozhodně nešetřete

Vzhledem k tomu, že jde o poměrně výraznou investici do nemovitosti, která se pojí především s dlouhou životností, neměli byste šetřit ani na těch nejmenších detailech. Narážíme na to, že spousta lidí si pořídí novou střechu, ale posadí ji třeba na staré krovy a dřevěné konstrukce. Mnohdy je lepší investovat do kompletní výměny střechy, čímž prodloužíte její životnost.

Její finální volbu vždy konzultujte s projektanty nebo odborníky na střechy. Každá střešní krytina má totiž trochu odlišnou hmotnost, a ne každá střecha z ní může být zhotovena. V takovém směru je důležitý parametr nosnosti.

Orientační ceny střešních krytin

Pokud se zaměříme na konkrétní ceny střech, nejlevnější bude pravděpodobně asfaltová šindel s cenou od 200 Kč za čtvereční metr. Cena se zvyšuje s betonovou taškou až po tu pálenou tašku. V jejím případě počítejte zhruba s dvojnásobnými náklady oproti asfaltové šindeli.

A pokud u vás cena nehraje roli, popřípadě to vyžaduje charakter vaší nemovitosti, můžete vsadit na štípanou břidlici. Ta je velice vznešená a luxusní, což se promítá i do ceny od 750 Kč za čtvereční metr.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ střešní krytiny, nikdy nepodceňujte ani volbu kvalitních řemeslníků. Ti jsou ve své podstatě druhou polovinou vašeho úspěchu. Na mysli máme především tesaře, pokrývače a klempíře.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*