Ucpaná kanalizace je problém, ke kterému nemusí dojít. Myslete na prevenci!

Ucpaná kanalizace je problém, ke kterému nemusí dojít. Myslete na prevenci!Kanalizace je bezesporu jedním z největších vynálezů v dějinách lidstva. Ale než se zabývat jejím významem a vracet se do dob dávno minulých, raději se zaměříme na praktické informace, které souvisí s její údržbou.

Jaké jsou nejčastější příčiny ucpání kanalizace?

Kanalizační vedení se ucpávají z různých důvodů. Instalatér Liberec prozradil, že k nejčastějším příčinám patří spláchnutí předmětů, které při kontaktu s vodou zvětšují objem, usazování kalů a mastnot, nedostatečný průměr či nevhodně zvolený materiál potrubí.

Problémy však mohou nastat také v souvislosti s neodbornou montáží a nekvalitním provedením spojů kanalizačního vedení, následkem deformací, hromaděním zaschlých částic na stěnách potrubí a přeplněním jímky.

Kdo myslí na prevenci, předchází maléru

Ucpání kanalizace lze poměrně snadno předejít pomocí základního preventivního čištění. K obvyklým metodám patří pravidelné čištění agresivní chemií. K nejznámějším přípravkům patří prostředky na bázi hydroxidu sodného. Běžně k dostání jsou sypká i tekutá čistidla – ceny se pohybují v řádech desetikorun až několika set korun.

Princip čištění spočívá v řízené chemické reakci, jejímž smyslem je odstranění většiny organických nečistot. Předměty anorganického charakteru chemie rozpustit nedokáže, instalatér je musí odstranit mechanicky.

Preventivní čištění se týká výpustních filtrů, sifonů, van, sprchových koutů, praček, pachových uzávěrů umyvadel a výlevek.

Jaká je optimální periodicita čištění? Zkušení vodoinstalatéři v Liberci doporučují zohlednit charakter odpadů a intenzitu vypouštění. Zatímco v domácnostech stačí preventivní chemická kúra jednou až dvakrát za rok, v závodní jídelně by měla probíhat mnohem častěji.

Stupeň zanesení lze pozorovat rychlostí odtoku odpadní vody. Jakmile se vám bude zdát, že odtéká pomaleji, je správný čas na preventivní čištění. Pokud se rychlost odtoku nezlepší ani po přidání chemických prostředků, nečekejte a obraťte se na odborníka. Pamatujte, že včasným odborným zásahem šetříte kapsu i starosti, kterých je v případě ucpaného odpadu víc než dost.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*