Jak zvelebit bydlení za pár korun? Zkuste naše tipy

Jak zvelebit bydlení za pár korun? Zkuste naše tipyKrásné a nové bydlení je snem většiny lidí. Zdaleka ne všichni si ale můžeme dovolit koupit nový byt či dům, který by splnil všechny naše sny a představy. Jednou z možností je pokusit se bydlení, které máme, zpříjemnit a zrekonstruovat vlastními silami. Důležitější než finanční prostředky jsou při tom často dobrý nápad, kreativita, trochu šikovnosti a volného času. Dnes vám proto přinášíme několik praktických rad, s jejichž pomocí i váš domov může působit mnohem lépe a sofistikovaněji.

Světlé barvy, zrcadla a prostor

Celkovou atmosféru místností velmi ovlivňují použité barvy. V dnešní době se oblibě těší především minimalistický skandinávský styl, který dává přednost světlým barvám, zejména bílé, béžové a dalším pastelovým barvám. Díky nim působí místnosti mnohem elegantněji, pozitivněji a zároveň prostorněji. Prvním krokem k tomu, abychom se doma cítili lépe, tak může být vymalování či vytapetování. Jedná se o snadnou investici, která se vždy vyplatí. Skvěle kouzlit se světlem a prostorem dokáží také zrcadla. Pokud jste zruční a kreativní, můžete navíc kolem zrcadla vytvořit i vlastní originální rám.

zrcadlo byt

Dekorace a doplňky volte s mírou

K celkové atmosféře a kouzlu domova velmi přispívají i vhodně a sofistikovaně zvolené doplňky. Pamatujte, že v případě doplňků a dekorací méně často znamená více. Příliš mnoho nejrůznějších dekorací a doplňků působí chaoticky a přeplácaně. Pozornost věnujte také obrazům a živým rostlinám, i ony totiž celkový ráz místností velmi ovlivňují. Zkuste investovat trochu peněz do kvalitního obrazu či nových pokojových rostlin. Například do kuchyně můžete snadno „přidat“ zelenou barvu pomocí truhlíku s bylinkami, budete překvapeni, jak velký rozdíl v celkovém dojmu místnosti uvidíte. Další možností, která má překvapivě velký vliv, je jednoduchá výměna úchytek na nábytku či dvířkách kuchyňské linky.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*