Korela jako často chovaný papoušek. Co všechno potřebuje?

Korela jako často chovaný papoušek. Co všechno potřebuje?Garak01 / Pixabay" />Podle průzkumů jsou lidé unavení všemi psy a kočkami. Chtějí chovat zcela jiného mazlíčka, který zaujme jejich známé a který vzbudí pozornost. K takovým mazlíčkům patří například hadi nebo pavouci, ale také papoušci, pokud nestojíte o zmiňované extrémy. Papoušci jsou k dostání v každém zverimexu, péče o ně není navíc nijak náročná. Zejména péče o chocholatou korelu není nic, co byste nezvládli.

Korela jako taková je velice často chovaný papoušek. Po andulce (čili papouškovi vlnkovaném) je to nejoblíbenější papoušek, kterého si lidé berou do svých domácností, i když jeho křik není nic příjemného. Jeho křik je však v porovnání s jeho krásou méně důležitý.

Pokud jste se taky rozhodli chovat tohoto zdatného letce, prozradíme vám, co všechno potřebuje ke svému spokojenému životu.

Důležitá je vhodná klec

Jak jsme zmínili, korela je velice zdatný letec. V příliš malé ptačí kleci se jí tedy dařit nebude. Raději postavte ze stavebnice Aluhobby prostornější venkovní voliéru, která bude mít minimálně čtyřicet centimetrů na výšku a dvacet centimetrů na délku. Podle přiloženého návodu půjde spojování hliníkových profilů a dalších součástek jako po másle.

Korela a čím se živí

Nejdůležitější je vědět, jakým krmivem papouška živit. Každý pták potřebuje něco trochu jiného, korela je třeba milovníkem prosa, nezralých klásků obilnin, také ovse nebo ovoce a zeleniny. Kromě toho nepohrdne ani zeleným krmivem nebo třeba větvičkami, které bude během dnů okusovat.

Papoušek, co miluje koupání

Říkáte si, že vás na korele nemůže nic překvapit? Není to tak. Kromě toho, že se může dožít až dvaceti let také miluje koupání. Korely jednou za čas buď ostříkejte vodou, nebo je rovnou umyjte. Tím pádem si ji snáze ochočíte, což je ostatně skvělé, protože ji při ochočení můžete naučit i několika slovům.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*