Energetický průkaz náročnosti budovy

Energetický průkaz náročnosti budovyPokud kupujete nemovitost nebo se chystáte stavět, zcela jistě budete brát zřetel na její energetickou náročnost. Energetické průkazy se tak stávají jedním z významných nástrojů, díky němuž mohou současní majitelé nebo uživatelé určitého objektu lépe stanovit výši kupní ceny či nájmu. Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) je také ze zákona součástí projektové dokumentace pro stavební povolení či ohlášení stavby. Kde je možné o vydání energetického průkazu požádat? Obrátit se můžete na Projekční kancelář Praha, která se vydáváním energetických průkazů dlouhodobě zabývá. K portfoliu jejích kompletních služeb patří i projektování staveb a rekonstrukcí domů či bytů.

Jak to funguje?

Vydané energetické průkazy dokládají výpočty a pomocí grafiky, kolik energie se užíváním konkrétní nemovitosti spotřebuje. PENB obsahuje identifikační a technické údaje, včetně popisů objemu a ploch domu, použité energie v budově apod. Rozsáhlou studii vypracovává energetický auditor, a výsledkem je udělení energetického průkazu. Tento významný dokument má vás, spotřebitele, chránit před nákupem, pronájmem či výstavbou energeticky nevýhodné stavby. A nezapomeňte, ze zákona musí energetické průkazy zajistit vlastník budovy, společenství vlastníků nebo stavitel. Jedná se jak o nové budovy, tak i jejich přestavby nebo prodej bytů. Jinak se vystavujete riziku vysoké pokuty (až 100 tisíc korun) od příslušných kontrolních úřadů.

Ceny energií strmě rostou!

Za energie spotřebitelé platí čím dál tím více, a tento trend bude i nadále pokračovat. Proto se renomovaná projekční kancelář Praha snaží v rámci vypracovávání projektů domů o co nejnižší energetickou náročnost svěřeného projektu. S veškerými dotazy, které se vztahují k projektování a vydávání energetických průkazů náročnosti provozu budovy, je možné tým zkušených projektantů kdykoliv kontaktovat.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*