Vyplatí se úsporné žárovky? Jaké vybrat?

Vyplatí se úsporné žárovky? Jaké vybrat?ColiN00B / Pixabay" />Jen málokterý majitel nemovitosti chce v dnešní době utrácet peníze zbytečně. Na mysli máme především výdaje za elektřinu, jež do značné míry ovlivňují použité žárovky. Jestliže stále používáte ty klasické, je nejvyšší čas na změnu.

Zvolte si LED osvětlení, potažmo LED žárovky, které vám přinesou značnou úsporu peněz a řadu dalších výhod. A právě s nimi vás seznámíme podrobněji v tomto článku.

Výhody LED žárovek

Tím nejzásadnějším kladem je samozřejmě podstatně nižší spotřeba elektrické energie oproti žárovkám klasickým. Kromě toho se však můžete těšit i na dlouhou životnost takového výrobku. Když rozsvítíte LED žárovku, bude vám ihned dodávat maximální výkon. A pokud byste náhodou chtěli, můžete využívat i funkce stmívání.

Úsporné žárovky jsou odolnější vůči nárazům. Setkávat se nebudete ani s obtěžujícím zahříváním, neobsahují rtuť, nevyzařují žádné obtěžující záření a mají stále stejný jas.

A pokud se bojíte, že nové LED žárovky zničíte tím, že je budete často vypínat a zapínat, jste značně na omylu. K tomu rozhodně nedochází.

Jaké vybrat úsporné žárovky?

Pokud jste zvyklí na příkon klasických žárovek, určitě vás bude zajímat, jaký příkon zvolit při stejném osvětlení u LED žárovek. Na to vám odpoví následující řádky.

  • Klasický žárovka 25W = LED žárovka 2W
  • Klasická žárovka 40W = LED žárovka 4W
  • Klasický žárovka 60W = LED žárovka 6,5W
  • Klasická žárovka 75W = LED žárovka 9W
  • Klasická žárovka 100W = LED žárovka 13W
  • Klasická žárovka 150W = LED žárovka 19W

Pořizovací náklady na úsporné žárovky jsou samozřejmě vyšší. Díky minimálním provozním nákladům však můžete očekávat velice rychlou návratnost vložené investice. Sami se ostatně můžete přesvědčit o tom, že po zakoupení LED žárovek dojde k výraznému snížení výdajů za elektřinu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*