Jaké zvolit interiérové osvětlení?

Jaké zvolit interiérové osvětlení?Morgan4uall / Pixabay" />Kvalitní světlo v každé domácnosti je naprostou samozřejmostí. To se mimochodem týká i kanceláří a všech ostatních interiérových prostor. Vždyť v těchto místech trávíme spoustu času, odpočíváme, věnujeme se práci a nejrůznějším činnostem. A proto je třeba nahradit venkovní světlo tím umělým.

Jestliže stojíte před otázkou výběru interiérového osvětlení, možná se vám bude hodit několik praktických tipů, jaká nakoupit světla a čeho se držet.

Dostatek světla je základ

Silnější osvětlení byste měli volit hlavně tam, kde cokoliv děláte a potřebujete na to dostatečně vidět. To jsou nejenom kuchyně, ale mohou to být i jídelny, pracovny a dětské pokoje. Základem by mělo být pořádné stropní osvětlení. Jeho intenzitu pak můžete zvýšit ještě pořízením lampiček na pracovních stolech. Myslete na to, že pracovní deska musí být dostatečně osvětlena. Toho lze samozřejmě docílit nejrůznějšími způsoby.

  • Stropní světla
  • Nástěnná světla
  • Bodová světla

Dopřejte si dostatek intimní atmosféry

Opakem výše uvedených prostor jsou například obývací pokoje, kde byste kromě hlavního světla měli disponovat také tím mírnějším, jež vám zajistí příjemnou atmosféru s lehkých osvětlení, ať už budete popíjet vínko nebo se dívat na televizi.

Úsporné žárovky a inteligentní domácnosti

Při výběru osvětlení myslete také na to, jaké budete používat žárovky. Dnes se rozhodně vyplatí investovat do úsporných řešení, kde převládají LED žárovky a nejrůznější pásky. To vše můžete spojit i s možností ovládat své osvětlení dálkově, například za pomoci mobilního telefonu. Pakliže máte v plánu vybudovat inteligentní domácnost, zakomponujte do ní i budoucí osvětlení.

Pokud jde o designovou stránku interiérového osvětlení, meze se v tomto směru rozhodně nekladou. Každý si přijde na to své.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*