Dýchejte čerstvý vzduch

Dýchejte čerstvý vzduchO zdraví se dnes čteme na každém kroku. Diskutuje se vliv životního prostředí a exhalací. Mluví se o zdravém životním stylu. Kam až zajdeme ve snaze udržet si co nejlepší kondici? Mezi základní zásady pro udržení dobrého zdraví patří psychická pohoda, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, kvalitní pitný režim a řádné stravovací návyky.

Proč potřebujeme vzduch?

Vzduch tvoří směs plynů, které pro správné fungování těla potřebujeme neustále. Po zastavení přívodu kyslíku nastává kolaps a smrt buněk, základních komponentů našeho těla. Pokud chceme v noci kvalitně spát a přes den soustředěně pracovat, naše tělo potřebuje čerstvý vzduch. V nevětrané místnosti se zpomaluje mozková činnost. Časté bolesti hlavy a únava často tkví v pouhé potřebě těla více dýchat. Rekuperační jednotka do bytu vymění v nevětrané místnosti vzduch a koncentrace se opět vrátí.

 

Jak si zajistit stálý přívod čerstvého vzduchu?

Řeknete si, že není nic jednoduššího než vyvětrat? Ano, otevření okna je nejrychlejším způsobem, jak okamžitě vyměnit vzduch v místnosti. Dá se ale větrat okny vždy kvalitně? Během letních horkých dnů se otevřenými okny do domu dostává horký vzduch, v zimě naopak ledový. Zcela mimoděk tak v těchto obdobích větrání odkládáme a zkracujeme. Častou příčinou špatného větrání může být hluk zvenčí, který otevřená okna jen zhoršují.

Jak účinně větrat?

TX64-Loklnrekuperace-perspektiva-900x600Proto se stále oblíbenější variantou stálého větrání stává rekuperační jednotka do jedné místnosti. Pod tímto dlouhým názvem se skrývá jednoduchý systém zajišťující nepřetržitý přívod čerstvého vzduchu. Vzduch procházející přes rekuperační válec zabudovaný do zdi místnost neochlazuje ani neotepluje. Dochází k minimálním tepelným ztrátám. Za extrémně větrných podmínek se rekuperační jednotka sama vypne a zamezí tak ochlazení místnosti. Naopak za letní noci vhání chladnější vzduch, zatímco přes den nepouští horký zvenčí.

Rekuperační jednotka do bytu nemusí znamenat stavební úpravy. Lokální systémy se instalují velice jednoduše otvorem do venkovní zdi. Do každé místnosti vám odborník může doporučit jiný typ rekuperační jednotky. Docílíte tak správného odvětrávání nejen v pracovně ale i v extrémně vlhkých koupelnách.

Chcete-li tedy dopřát vám i celé rodině čerstvý vzduch 24 hodin denně, zvažte pořízení rekuperační jednotky do bytu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*