Terasy

TerasyTerasa je otevřená část domu nebo bytu sloužící především k odpočinku. Od jara do podzimu nám umožňuje zažívat příjemné chvilky s rodinou, s přáteli, nebo relaxační chvilky o samotě a na čerstvém vzduchu. Na terase můžeme pořádat letní párty, oslavy, grilování. Proto je velmi důležitý výběr vhodného povrchu. Zajímá nás především vzhled, životnost a údržba. Představme si proto základní varianty povrchů a jejich vlastnosti.

Dřevěné terasy

Dřevo představuje teplo, přírodu, luxus. Variabilita použitého materiálu vám umožní dosáhnout pocitu venkovského vzhledu i moderního designu. Dokáže domu vdechnout život i neopakovatelnou atmosféru. Symbolizuje skutečně „DOMOV.“.

dvoubarevné WPC 640x480Od použitého druhu dřeva se kromě zhledu odvíjí i cena a životnost terasy. Sortiment je široký – od měkkých dřev (borovice, modřín nebo cedr), přes thermowood – tepelně upravená dřeva, až po tvrdé exotické dřeviny s vysokou odolností proti vlhkosti (Merbau, Ipe, Padouk nebo Teak).

Thermowood je vlastně tepelně zpracované dřevo při cca 210 °C, čímž dosáhneme snížení vlhkosti materiálu o více než 50%. Výsledkem je tvarová stabilita a zvýšená odolnost proti hnilobám a dřevokazným houbám. Zpracováním dřevo získá atraktivní, hřejivou hnědou barvu a vyšší životnost.

Softline

Použitím exotických dřevin dosáhneme i exotického vzhledu. Tyto dřeviny jsou svými přirozenými vlastnostmi vysoce odolné proti hnilobě i vlhkosti. Vyznačují se vysokou objemovou stálostí a terasy z těchto materiálů jsou opravdu bezkonkurenční. Pro montáž těchto dřevin je vhodné použít unikátní skrytý systém uchycení Softline® od společnosti Veteda Group, který na našem trhu prodává společnost FASÁDY & TERASY s.r.o. Spoje jsou zcela skryty pod povrchem a nenarušují tak celistvost podlahy. Systém využívá pevných a pružných klipů připevněných k podkladovému hranolu a je skutečně neviditelný. Další jeho výhodou je zaručená cirkulace vzduchu, čímž se zvyšuje životnost celé podlahy.

WPC terasy (dřevoplastové)

Záměrem dřevoplastových teras je dosáhnout kombinace odolnosti plastu se zachováním vzhledu přírodního dřevěného materiálu. Jedná se o kvalitní, ekologický kompozitní materiál dosahující vysoké odolnosti vůči venkovním klimatickým vlivům. Velkou výhodou tohoto povrchu je jeho skutečná bezúdržbovost. Povrch WPC teras (z anglického názvu Wood Plastic Composite) není třeba nijak upravovat nátěry a laky. Nehrozí mu houby, plísně ani hniloba.

Keramická mrazuvzdorná dlažba

Pokud nejste příznivci dřevěného designu, nebo pro zachování kontinuity vzhledu celého domu potřebujete na terasu jiný povrch, pak jsou tu keramické podlahy. Keramické dlaždice jsou různých rozměrů s protiskluzovou úpravou a jsou samozřejmě mrazuvzdorné. Jejich velkou výhodou je rozmanitost vzhledů, rozměrová stálost a snadná údržba. Další výhodou je snadná realizace pokládky na rektifikační terče. Keramické terasy mají velmi dlouhou životnost.

rektifikační terče
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*