Jak vybrat kvalitní psací stůl?

Jak vybrat kvalitní psací stůl?Psací stůl je důležitým pracovním nástrojem pro všechny, kdo tráví spoustu času v kanceláři. Na stole totiž píšete, provádíte nejrůznější úkony, máte položený notebook nebo počítač a mnohé další. Možná právě proto byste měli jeho výběru přikládat odpovídající důležitost. Prozradíme vám, na jaké vlastnosti a technické parametry psací stolu se zaměřit.

Rozměry hrají zásadní roli

Takovým pomyslným odrazovým můstkem se samozřejmě stávají rozměry psacího stolu. Je velký rozdíl, jestli kupujete dětský stůl nebo stůl do domácí pracovny či kanceláře. Za minimální hloubku stolu je považována hodnota 70 cm. Celkové rozměry samozřejmě závisí na tom, kolik místa pro práci potřebujete a kolik vám dovolí daný prostor. Co se týče výšky stolu, ta se odvíjí od velikosti člověka. Pohybuje se mezi 65 až 80 cm.

Design a ostatní vlastnosti

Dále zacilte na vzhled psacího stolu. Přece jenom u něj budete sedět třeba i několik hodin denně. Je proto důležité, aby vám vyhovoval také po designové stránce. Dále jsou to výrobní materiály, které se vzhledem do značné míry souvisí. MDF deska určitě nebude působit tak luxusním dojmem, jako pracovní stůl z přírodního dřeva, navíc v masivním provedení.

Stůl, to nejsou jenom čtyři nohy a pracovní deska. Moderní doba si žádá moderní výrobky, které se promítají také do oblasti nábytku. To znamená, že si můžete dopřát psací stůl, který bude mít například výškově stavitelné nohy. Výjimkou není ani naklápěcí plocha. Ta přijde vhod v okamžiku, kdy na stole třeba kreslíte. Jestliže budete mít na stole notebook nebo stolní počítač, vyplatí se sáhnout po modelu nabízejícím otvory pro kabeláž. A co dalšího vám mohou nabídnout moderní stoly? Jsou to třeba integrované šuplíky nebo doplňkové regály pro rozšíření úložných prostor.

Věřte nebo ne, ale investice do kvalitního psacího stolu se rozhodně vyplatí.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*