Čeká vás v novém roce rekonstrukce? Dobře si ji naplánujte

Čeká vás v novém roce rekonstrukce? Dobře si ji naplánujteAť už jste notorický plánovač anebo spíše plánovací anarchista, při rekonstrukci obývacího pokoje či celého bytu byste se do plánování měli pustit. V úvahu je třeba vzít váš rozpočet, preference a prostor, který máte k dispozici. Pokud si před renovací připravíte plán, nestane se vám, že budete mít v interiéru nesourodé prvky nebo předměty, které se nehodí k vašemu celkovému stylu.

Plánování vás ochrání před zbytečným utrácením

Pod jakou částku nakupujete intuitivně a kde již začínáte plánovat? Většina lidí plánuje spíše větší nákupy bytového vybavení a nábytku. Plánovat je dobré ale i u menších věcí, které pořizujete do svého interiéru. Nejde jen o to koupit sedací soupravu, která barevně sedne do vašeho obývacího pokoje a bude ladit s barvou zdí. Důležité je také zvolit vhodné doplňky, závěsy, čalounění křesel, polštářky, obrazy a další drobnosti, které sice nestojí tolik jako sedačka, ale na vytváření charakteru místnosti se podílejí snad ještě více. Pečlivým rozmyšlením charakteru pokoje a následnou vhodnou volbou veškerého vybavení ušetříte mnoho peněz, protože nebudete kupovat to, co se vám momentálně líbí, ale to, co se vám do nového pokoje opravdu hodí.

Nábytek by měl být nadčasový

Pokud nechcete každý rok obývací pokoj přestavovat a měnit, vsaďte na dobře vypadající nadčasový nábytek vyrobený z kvalitního materiálu. Volte takové kousky, které jsou univerzální a zároveň stylové. Zvažte raději investici do nadčasových kusů než do módních a okázalých. Pozornost věnujte také uspořádání obývacího pokoje. Zkoušejte různé konfigurace, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Do obývacího pokoje rovnou plánujte i drobné detaily. Máte rozmyšleno, jaká dekorace se hodí k nové pohovce? Anebo už jste vybrali deku na křeslo, která vás v zimě zahřeje?

Kolik to bude stát?

Důležité je také zhodnotit celkové náklady na renovaci. Při sestavování rozpočtu na renovaci nejde jen o to, kolik stojí nábytek nebo záclony, ale také o další výdaje, jako je malování a práce. Vše zhodnoťte ještě předtím, než se do renovace pustíte, abyste neskončili s rozestavěným pokojem a bez prostředků. Vždy můžete ušetřit tím, že si některé práce, jako například malování nebo instalace polic, uděláte sami. Většina renovačních prací ale vyžaduje odborníky.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*