Udělejte si z chaty trvalé bydliště

Udělejte si z chaty trvalé bydlištěVlastníte chatu a začínáte mít představy o tom, že byste se na ni odstěhovali trvale? Jak se říká, nic není nemožné. Musíte si však být vědomi jistých technických nebo administrativních procesů, které vás v honbě za tímto snem čekají. Ostatně, tohle může být i hlavní důvod nákupu nového chaty. Pokud chcete vědět více, začtěte se do následujících řádků.

Bydlení se vším všudy

Jestliže chcete chatu obydlovat celoročně, měli byste vše kolem důkladně připravit. Jedním z důležitých faktorů je například příjezdová cesta, abyste se na mohli vracet každý den po práci také v zimním období. Pokud někde chcete žít trvale, musíte disponovat také zdrojem pitné vody, elektřiny, ale i příslušnými odpady. Teď máme na mysli napojení na kanalizaci nebo instalaci vyvážecí jímky.

Neopomínejte ani na vytápění. Ano, život na chatě v letním období je určitě příjemnou záležitostí, jenže, jak se vám v ní bude žít v zimě? Dbejte proto na volbu vhodného topného prvku, který v ideálním případě podpoříte odpovídající zateplením celého objektu. Když tohle všechno splníte, pravděpodobně nic vám nebude bránit v celoročním užívání chaty.

Co když má chata jen číslo evidenční?

V normálním světě jsme zvyklí, že máme trvalé bydliště v objektu, který má číslo popisné. Spousta chat však disponuje pouze evidenčním číslem. Ani to však nemusí být překážka k trvalému pobytu. Podstatné je, aby byl daný objekt určen k bydlení. Pak po vyřízení několika administrativních procesů můžete dosáhnout takového cíle.

Jestliže máte v úmyslu odstěhovat se trvale na svoji chatu, promyslete všechny výše uvedené informace. Zkontrolujte důkladně technický stav daného objektu a kvůli trvalému pobytu navštivte příslušný úřad, kde vám budou sděleny podrobnosti. Možná se nakonec dopracujete k modelu, kdy se přestěhujete na chatu a byt jednoduše prodáte.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*