Seznamte se – zajímavá historie Pražské Michle

Seznamte se – zajímavá historie Pražské Michle
Každá jednotlivá část matičky Prahy má velmi zajímavou historii. Jednou z takových je i Michle, jež se v současnosti chlubí novou rezidenční adresou Hadovitá s novými byty v Praze 4. Ta nemá se historickým jádrem nic společného. Nicméně ho ale velice hezky doplňuje.

Proč Michle?

Důvodem k osídlení tohoto místa byla zejména kvalitní úroda. První zmínky máme již ze 12. století, od kdy se náves postupně rozvíjela. Ve 14. století se proměnila postupně ve velkou osadou s vinicemi, zahradami, mlýny či sladovnami. Důkazy jsou v dochovaných úředních dokumentech. Nejvýznamnějším je s falsa listiny krále Přemysla Otakara I. Nacházela se zde dokonce také synagoga.

Michle ale velmi často měnila majitele. V jednu dobu tu vládlo dokonce i radikální husitské křídlo a také Jan Reček z Ledče, jež založil kolej na Karlově Univerzitě – Kolej nejsvětější panny Marie domu Národa českého. Nejčernějším rokem je 1506, kdy byla osada vypálena Jiřím Kapidlanským a jeho nohsledy. Tímto činem se snažil pomstít smrt svého bratra.

V 19. Století tu začaly vznikat průmyslové objekty. Vzhled se tedy značně proměnil. Trend modernizace pokračuje neustále do současnosti novými byty v Michli. V roce 1922 byla obec oficiálně připojena k hlavnímu městu.

Rezidence Hadovitá

Rezidence Hadovitá se nachází přímo na Michelské stráni. Už teď je považována za naprosto nekompromisní bydlení. Je to velmi prestižní adresa s okolím přímo ideálním pro život s dětmi. Blízko rezidence totiž stojí školky, základní školy a gymnázia s možnostmi mnoha zájmových kroužků.

Pro více informací o nově zabydlující se rezidenci v Michli navštivte webové stránky https://www.rezidencehadovita.cz.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*