Stěhování bez stresu a zbytečných chyb. Není to pohádka. S těmito to tipy to půjde hladce.

Stěhování bez stresu a zbytečných chyb. Není to pohádka. S těmito to tipy to půjde hladce.



Stěhování může být jako jízda na horské dráze – plné vzrušení z nových začátků, ale taky stresu a neočekávaných překážek. Ať už se stěhujete poprvé nebo máte za sebou několik stěhování, vždy je prostor udělat něco špatně. Pojďme se podívat na deset nejčastějších chyb při stěhování a na to, jak se jim elegantně vyhnout. A nebojte, na pomoc si můžete přizvat i profesionály, kteří vám s tím vším rádi pomohou.

1. Nedostatečné plánování

Chyba: Spousta lidí si myslí, že stěhování je otázkou jednoho víkendu. Realita? No, není.

Jak se jí vyhnout: Začněte plánovat aspoň měsíc předem. Klidně i víc, pokud můžete. Udělejte si podrobný seznam úkolů a postupně je odškrtávejte. Nezapomeňte na změnu adresy, informovat úřady, přepis energií, internetu i tiskovin.

2. Podcenění množství věcí

Chyba: „Tohle zvládneme s kámošem a dodávkou,“ zní optimisticky, ale často nerealisticky.

Jak se jí vyhnout: Udělejte si inventuru. Když sedíte doma a koukáte se kolem sebe, možná se to nezdá, ale ve chvíli, kdy vidíte vše sbalené a pohromadě, lépe odhadnete, kolik věcí vlastně máte. A možná zjistíte, že bude lepší stěhovací firma. Také nepodceňujte množství času, které ke stěhování budete potřebovat. Raději buďte realisté a počítejte i s dvojnásobkem času.

3. Špatné balení

Chyba: Všechno nacpat do krabic a doufat, že to dopadne dobře.

Jak se jí vyhnout: Balte systematicky. Těžké věci do malých krabic, lehké do velkých. Oblečení a domácí textil do pytlů. Označte viditelně všechny krabice podle místností a obsahu. Věřte, že až budete vybalovat, oceníte, když budete vědět, kde co patří a nebudete muset při hledání nůžek otevírat všechny krabice. Navíc krabice při vykládání z auta můžete odnášet rovnou do správných pokojů, což náramně usnadní práci.

4. Na zbytečnosti zapomeňte

Chyba: Vzít si sebou staré nebo nepotřebné věci, protože „třeba se to ještě někdy bude hodit“.

Jak se jí vyhnout: Před stěhováním si udělejte doma velký úklid. Prodejte, darujte nebo vyhoďte všechno to, co už nepotřebujete nebo je to poškozené. Věřte, že i tak vám zbude tolik věcí, že nebudete vědět kam s nimi.

5. Důležité dokumenty mám…  ale kde?

Chyba: Všechny papíry jsme zabalili do krabice, jenže do které?

Jak se jí vyhnout: Důležité dokumenty si schovejte do speciální složky a tu mějte neustále u sebe. Nezakládejte ji mezi ostatní věci do krabice, s tím, že až ji později bude potřebovat tak ji určitě najdete. Nenajdete.

6. Nevšímat si počasí

Chyba: Nekouknout se na předpověď počasí a nebrat v úvahu, že na den stěhování může pršet nebo sněžit.

Jak se jí vyhnout: Sledujte předpověď a připravte se na všechno. Pokud vypadá počasí nevlídně, raději stěhování odložte, pokud to jde. V případě, že to nejde, mějte pro jistotu připravené igelitové fólie na zakrytí. Rozmočené krabice a zničená elektronika nejsou nic pěkného.

Stěhování nemusí být noční můra. Ale s dobrým plánováním, trochou pomoci od přátel a pozitivním přístupem můžete překonat všechny překážky. A pokud si na to sami netroufáte, nebojte, určitě se najde poblíž stěhovací firma, na kterou se můžete obrátit. A pamatujte, každé stěhování je krokem do nové kapitoly vašeho života. Užijte si ji naplno!




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*