LED osvětlení pro rostliny: je lepší než klasika?

LED osvětlení pro rostliny: je lepší než klasika?Každý, kdo se věnuje indoor pěstování, chce pro své rostliny logicky to nejlepší. Jak ale přijde řeč na správné osvětlení, řada pěstitelů bezmocně krčí ramena a neví, zda se spoléhat na osvětlení klasické, nebo zda dát přednost modernímu řešení v podobě LED osvětlení. Proč by měli spoléhat na moderní technologie?

Proč volíme LED osvětlení

Není třeba dlouze vysvětlovat, že dostatek světla je jednou ze základních potřeb rostlin. S tradičním osvětlením se však pojí několik nepříjemných záležitostí, například to, že osvětlení zároveň zvyšuje teplotu. To může být v domácích pěstírnách či pěstebních boxech docela problém.

Další nevýhodou klasiky je velká spotřeba energie. Vše, co se mechaniky osvětlení týče, je sice docela levné, k pláči je však příchozí účet za energie.

Oba problémy s přehledem řeší LED osvětlení – svícením prostřednictvím tohoto systému nedochází k uvolňování tepla a také je velmi úsporné. Jeho pořízení je finančně náročnější než u klasiky, ale počáteční investice se vrátí v ušetřené energii.

Čím to, že je LED osvětlení tak vyhovující?

V prvé řadě je třeba říci, co se ukrývá pod zkratkou LED – jde o Light Emitting Diode čili o diody, které splňují kritéria důležitá pro pěstitelství. Tato mladá technologie se za krátkou dobu velmi rychle vyvinula a vyvíjet se bude i nadále. LED osvětlení pěstitelům doporučí snad každý profesionál, právě z oněch dvou zmíněných důvodů.

LED diody jsou pro indoor pěstování skvělou alternativou ke klasickému osvětlení – nejen že při jejich používání dochází k úspoře a vyrovnání počáteční investice. Hlavní výhoda je v tom, že pěstitelé už nemusí bojovat s odpadním teplem, které u klasického osvětlení vzniká. Pěstování je zkrátka na dalším levelu a přináší více radosti.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*