Pusťte se do realizace zavlažovacího systému
Chcete mít krásně rostlý trávník a květiny kolem domu? Pak byste neměli podceňovat důkladné zavlažování. Pokud se vám však nechce zalévat zahradu každý den ručně a svépomocí, vsaďte na praktické zavlažování. Vybudujte si zavlažovací systém, který bude efektivní a hlavně automatický.
Začněte důkladným plánováním
V rámci zavlažovacích systémů lze volit z velkého množství nejrůznějších komponent. Možná právě proto si nejprve vše pořádně promyslete. Kam co má vést, kde se, co bude zalévat. Teprve poté se pusťte do výkopových prací. Na zapuštění zavlažovacího systému vám bude stačit 20 cm výkop. Jednotlivé komponenty precizně položte, zkontrolujte funkčnost, těsnost a vše zahrabte.
Možnosti zavlažovacího systému
A jaké komponenty zavlažovacího systému můžete upotřebit? Vsaďte třeba kruhové zadešťovače. Jak už prozrazuje jejich název, otáčí se dokola a rovnoměrně rozprašují vodu. Jestliže potřebujete vodu dostat opravdu daleko od zavlažovacího systému, ideální volbou se stanou impulsivní zavlažovače.
Pokud zrovna nebudete zalévat vodu, určitě bude přínosné, když většina zavlažovacího systému nebude vidět. Něco takového nabízí třeba zapuštěné zadešťovače. Ty se při nečinnosti schovací pod zem. Kapitolou samou o sobě jsou rozprašovací hadice, u nichž stačí jen drobná vodní mlha udržující květiny, rostliny a trávu stále svěží.
Z hlediska zavlažovaných ploch jednoznačně vedou maloplošné a velkoplošné zadešťovače, které mají poloměr do 40 cm a od 40 cm výše. Součástí zavlažovacího systému mohou být i nejrůznější čidla, rozvaděče vody, a to vše napojené do vodovodní zásuvky. O spouštění zavlažovacího systému se může starat zavlažovací přístroj nebo ještě lépe zavlažovací počítač u propracovanějších řešení.
Tak neváhejte a vybudujte si automatický zalévací systém. Zapomeňte na chození s konvemi a ruční zalévání hadicí.
Přidat komentář k článku