Pusťte se do oživování zahrady

Pusťte se do oživování zahradySoorelis / Pixabay" />Jaro je příslibem vycházejícího sluníčka a rozkvétající zahrady. A právě tu byste si měli po zimě oprášit k obrazu svému a co nejvíce ji oživit, abyste se v ní cítili skutečně dobře a pohodlně. Ať už probouzíte svoji starou zahradu nebo se pouštíte do realizace té nové, zde vám přinášíme několik praktických tipů.

Nezapomínejte na menší zahrádku

Ať už budete zahradu v jakémkoliv stylu, nikdy nezapomínejte na alespoň na malou zahrádku, kam zasadíte trvalky a ostatní barevné rostliny. Právě jejich rozmanitost a krása vám budou přinášet každodenní radost. Když zvolíte vhodné odrůdy rostlin, pak se domůžete opravdu lákavých barevných kreací.

Vhod vám přijde například svíčkovec, hortenzie, modrý kakost, třezalka růžová a jim podobné. Tento dokonalý prostor pak můžete oživit ještě doplňkovými soškami. I ty dokáže harmonizovat takový prostor, jež povedete tím správným směrem.

Poblíž zelených ploch a vytvořené zahrádky situujte relaxační zónu. Natřete si po zimě terasový nábytek, vyčistěte si tento prostor od mechu a podobných věcí a vytvořte si zde sídlo maximálního odpočinku, klidu a soukromí. Ideálně s výhledem na vámi oživenou zahradu.

Důležité jsou i ty nejmenší detaily

Oživování zahrady však nespočívá pouze v tom, že do daného prostoru vysázíte nové květiny a máte hotovo. Zaměřujte se i na ty nejmenší detaily, jež hrají poměrně zásadní roli. Možná byste tomu nevěřili, ale třeba takové bílé sochy nabízí jistý styl. Uklidňující jsou i krmítka, která vám následně prezentují pohled na poletující ptáčky. A svou roli sehrávají i zavěšené dekorace na pergole či jiných místech. Pokud tohle všechno doplníte funkčním nočním osvětlením, pak si buďte jisti, že si budujete doslova ráj na zemi.

Tak neváhejte a pusťte se do jarního oživení vaší zahrady, kde budete trávit většinu léta.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*