Víte, co jsou to monokulární dalekohledy?

Víte, co jsou to monokulární dalekohledy?Dalekohled jako takový určitě není třeba zdlouhavě představovat. Tento typ zařízení slouží primárně pro přibližování vzdálených předmětů, zvířat, ale také krajiny, budov, lidí a spousty ostatních věcí. Pozorované místo vám zkrátka bude několikrát zvětšeno, což vám mnohdy přinese spoustu nevšedních zážitků a někdy dokonce ušetří i zbytečné kroky.

Jenže, na trhu můžete vybírat z mnohem propracovanější techniky, než jsou pouze klasické dalekohledy, jež zná bezpochyby každý. V tomto článku vám představíme dva unikátní modely.

Monokulární dalekohledy

Jestliže netušíte, co si přesně představit pod pojmem monokulární dalekohled, nastíníme vám to. Jde o dalekohled, který díky své konstrukci umožňuje pozorování pouze jedním okem. A to s možností poměrně velkého přiblížení. Proto se není čemu divit, že monokulární dalekohledy bývají umístěné na stativu, jež zajišťuje jejich stabilitu a promítá se do kvalitního obrazu.

A víte vůbec, k čemu se tento typ dalekohledu používá? Nikoliv? Pak vám to prozradíme. Monokulární dalekohledy jsou vhodné například pro lov, sportovní střelbu, ale také k pozorování ptactva. Pokud zvolíte ten správný model, můžete si dokonce užívat i zábavného fotografování.

Vyrážejte do přírody také v noci

Při nákupu dalekohledu se však nemusíte omezovat pouze produkty určenými pro denní vidění. Kapitolou samou o sobě je noční vidění. Taková zařízení dokáží pracovat se zbytkovým světlem a zobrazí vám obraz v noci. Jeho kvalita se pak bude lišit v závislosti na tom, jaké technologii dáte přednost.

  • Noční vidění první a druhé generace
  • Digitální noční vidění

I v případě těchto produktů máte možnost zakoupit monokulární noční vidění, tedy takové, které je určeno jen pro jedno oko. A víte, co je na všem to nejlepší? Jde o cenově dostupný sortiment, takže si jej můžete pořídit bez problému také.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*