Víte, co dokáže noční vidění či termovize?

Víte, co dokáže noční vidění či termovize?Každý člověk asi tuší, že bez dostatečného osvětlení neuvidí v noci v podstatě nic. To však neplatí za předpokladu, že k takovému kroku zvolíte vhodný pozorovací nástroj. Máme na mysli moderní technologii, která vám umožní vidět také v noci.

Noční vidění není jen pro armádu

S pojmem noční vidění se setkal bezpochyby kdokoliv. Nutno však podotknout, že spousta lidí má tento výraz spjatý hlavně s armádou a akčními filmy. Takové noční vidění nachází však praktické použití i v běžném životě. A to díky tomu, že tyto přístroje již nepatří k cenově nedostupným.

Noční vidění využívají s oblibou myslivci, kteří rozpoznají lovnou zvěř. To vše kvůli tomu, že takový výrobek dokáže velice efektivně pracovat se zbytkovým světlem. Při pohledu se vám pak zobrazí nazelenalý obraz a vy vidíte téměř, jako ve dne.

Když se zahledíte na současnou produktovou nabídku zjistíte, že volit můžete mezi nočním viděním první a druhé generace, popřípadě dáte přednost digitálnímu nočnímu vidění. Další rozdělení se týká podle toho, zda do přístroje chcete koukat jedním okem nebo oběma najednou – monokulární a binokulární noční vidění.

Alternativu hledejte v podání termovize

Naprosto odlišnou technologii od nočního vidění představuje termovize. Ta už ale nepracuje se zbytkovým světlem, ale funguje na principu zobrazení tepelného záření. Díky tomu vám takový přístroj umožní rozpoznat jednotlivé objekty na základě jejich odlišných teplot. I to se může hodit například při sledování zvěře nebo osob v daném prostoru.

Nyní, když víte, jak funguje noční vidění a termovize, nezbývá než si vybrat ten vhodný model právě pro vaše účely. Současná produktová nabídka je rozhodně pestrá a bohatá. Navíc takový výrobek si můžete zakoupit z pohodlí vlastního domova v internetovém obchodě. Stačí si jen zvolit na základě konkrétních parametrů.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*