Co dělat s popraskanou omítkou?

Co dělat s popraskanou omítkou?Capri23auto / Pixabay" />



Popraskaná omítka je velkou nepříjemností a může udělat vrásky na čele nejednomu majiteli nemovitosti. Tento scénář zná bezpochyby velká spousta lidí. Po nějakém čase se vám objeví na zdi praskliny, které se zvětšují a mnohdy dojde i k odpadávání omítky ze spár. Taková zeď je potom nevzhledná a je potřeba ji opravit.

Ještě, než se pustíte do nápravy, možná byste se měli zamyslet nad tím, proč vám zeď vlastně prasknula. Kde jste mohli udělat chybu, zda to bylo při malování nebo dokonce ještě dříve při štukování či nahazování stěny. Odhalení takové závady vás oprostí od opakujících se problémů v budoucnu.

Důkladná příprava povrchu

Pokud jde o drobnější praskliny na omítce, lze tento nešvar řešit speciálními tmely. Rozhodně nemusíte přistupovat hned k radikálnímu řešení, kdy se budete snažit oškrábat omítku na celé stěně a pustit se do opětovného malování. Takový přístup rozhodně nezaujímejte.

V první řadě si musíte připravit podklad a odpovídající nástroje. Mezi ně patří vedle tmelu také smetáček, špachtle a rozprašovač.

Základem úspěchu je důkladné očištění prasklého místa. Právě k tomu využijete jemný štěteček, jímž vymetete všechen prach z popraskané spáry. Nežli začnete aplikovat tmel, je důležité zajistit i dostatečné místo pro jeho nanášení, takže někdy je zapotřebí spáru malinko rozšířit.

Nakonec využijte rozprašovat s vodou a celé místo trochu navlhčete.

Po tmelu přichází na řadu speciální páska

Aplikování tmelu si usnadníte tím, že použijete vhodnou tmelovací pistol, jež vám umožní pozvolné a přesné dávkování. Myslete na to, že tmel má tendenci se smršťovat, takže raději jej naneste tak, aby malinko vystupoval.

Nežli budete dávat poslední vrstvu tmelu, nezapomeňte si prasklinu přelepit speciální výztužnou páskou v podélném směru. Druhý den už můžete prasklinu bez obav přebrousit a natřít opravené místo.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*