Výhody a nevýhody vybudování garáže oproti pergole na auto

Výhody a nevýhody vybudování garáže oproti pergole na autoAutomobil dnes vlastní většina majitelů rodinných domů. Pokud patříte mezi ty, jež nechtějí svého čtyřkolého miláčka parkovat přímo před domem a vystavovat jej nepřízni počasí, nabízí se dvě řešení, jak tento problém vyřešit.

Buď zainvestujete do celozděné garáže nebo si u domu postavíte garážové stání neboli pergolu na auto. Každá z těchto variant v sobě samozřejmě ukrývá jisté přednosti a zároveň i nevýhody, s nimiž vás postupně seznámíme.

Zděná garáž

Pokud se rozhodnete postavit si zděnou garáž, připravte se určitě na vyšší vstupní náklady. Kromě tohoto záporu na vás budou čekat jen samé klady. Tak například získáte uzavřený a uzamykatelný prostor, který odradí nejednoho zloděje. Podle velikosti garáže se vám dovnitř vedou i mnohé další věci, jakými jsou kola, zahradní náčiní apod.

Pergola na auto

Levnější verzí zastřešení na auto je pergola, jež může být zhotovena nejenom ze dřeva, ale také z hliníku. V jejím případě rozhodně ušetříte. Na druhou stranu jde jen o čtyři sloupy a střechu, takže nikdy nedocílíte plnohodnotného zakrytí automobilu. To vám může vadit, když bude zahánět při dešti nebo v zimě mrznout.

Výsledné řešení je na každém z vás a odvíjí se nejenom od vynaložené investice, ale i podle konkrétního místa. K jedné nemovitosti se hodí to, k druhé zase ono.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: alex_ugalek).
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*